بشریت از زمانی که شروع به زندگی مدرن کرده، همواره با چالش های زیادی مواجه شده است. یکی از این چالش ها تولید انرژی برق به اندازه کافی است. همانطور که می دانید جریان الکتریسیته از آن دسته انرژی هایی است که ما در 24 ساعت شبانه روز به آن احتیاج داریم. تصور کنید یک روز کامل برق نداشته باشید، فاجعات بی پایان است. از این رو تمامی کارخانجات تولید محصولی که مصرف برق بهینه ای را داشته باشد را در دستور کار خود قرار داده اند. داکت اسپلیت که یک سیستم تهویه مطبوع است، می تواند مصرف برق بالایی داشته باشد. ما در این مقاله به بیان روش های کاهش مصرف برق داکت اسپلیت خواهیم پرداخت.

شرکت آرتا نسیم، بهره وری سیستم های تهویه مطبوع خود را در الویت قرار داده است. بهره وری به معنای این است که داکت اسپلیت ما در حالت سرمایش و گرمایش، زمانی که در بیشترین حالت مصرف انرژی و کم ترین حالت مصرف انرژی قرار دارد؛ چه میزان می تواند عمل سرمایش یا گرمایش را انجام دهد. به عبارت ساده تر، زمانی که داکت اسپلیت در پایین ترین حالت مصرف انرژی قرار دارد چه میزان می تواند عمل سرمایش را نسبت به حالت پر مصرف انرژی که دارد، انجام دهد.

0 تا 100 راهنمای کاهش مصرف برق داکت اسپلیتگام اول برای کاهش مصرف برق داکت اسپلیت: خرید بهینه با توجه به نیازمان

در ابتدا به سوالاتی همچون متراژ محیط چه قدر است؟ آیا صدای تولید شده توسط داکت اسپلیت مناسب است یا خیر؟ ما چه مقدار به سرمایش و گرمایش نیاز داریم؟، پاسخ مناسبی پیدا کنید. چرا که وقتی دانستن جواب سوالات فوق تا حدودی مشخص می کند شما به چه نوع سیستم تهویه مطبوع نیاز دارد. برای انتخاب مناسب می تواند از مثلث خرید بهینه استفاده کنید. این مثلث دارای سه ضلع نیاز، قیمت و مشخصات فنی است؛ هر چقدر تعادل بین اضلاع بیشتر باشد خرید ما مناسب تر است.

اگر نمی دانید چگونه باید خرید بهینه انجام دهید و یا با سیستم های تهویه مطبوع آشنایی کامل را ندارید کافی است از طریق برگه تماس با ما در وبسایت شرکت آرتا نسیم، سوالات خود را با مشاوران ما در میان بگذارید تا مناسب ترین خرید را با توجه به نیازتان داشته باشد.

گام دوم برای کاهش مصرف برق داکت اسپلیت: انتخاب محل مناسب برای نصب

0 تا 100 راهنمای کاهش مصرف برق داکت اسپلیتبه عنوان گام دوم می خواهیم محل نصب مناسب تجهیزات داکت اسپلیت را برسی کنیم.

  • نصب اصولی کندانسور یا یونولیت خارجی: همیشه یکی از مواردی که می تواند مصرف برق شما را کاهش دهد، قرار دادن کندانسور داکت اسپلیت درون سایه است. خیلی از افراد کندانسور را بی اهمیت زیر نور خورشید قرار می دهند که همین امر سبب افزایش مصرف برق آن می شود. سیستم داکت اسپلیت جوری طراحی شده است که مبرد با دمای مشخصی وارد و با دمای مشخصی خارج شود. حال اگر کندانسور زیر نور خورشید باشد، مبردی که وارد می شود گرمای خیلی بیشتری نسبت به حالت استاندارد خود دارد؛ بنابراین داکت اسپلیت برای کاهش دمای مبرد باید انرژی بیشتری را مصرف کند.
  • یونولیت های داخلی و خارجی باید تراز باشند: هر دوی این یونولیت ها دارای  فن هستند که اگر دستگاه تراز نباشد و این فن ها خارج از مدار کار کنند، سبب افزایش مصرف برق می گردد.

پیشنهاد برای مطالعه بیشتر: طرز کار هوا ساز خانگی

گام سوم برای کاهش مصرف برق داکت اسپلیت: تعمییر و نگهداری

0 تا 100 راهنمای کاهش مصرف برق داکت اسپلیتانجام دادن سرویس دوره ای

یکی از موارد مهمی که تاثیر زیادی در کاهش مصرف برق داکت اسپلیت دارد، رعایت انجام سرویس های دوره ای برای نگهداری داکت اسپلیت است. کمتر کسی پیدا می شود که بعد از خرید یک محصول برقی و صنعتی به نگهداری و سرویس آن بپردازد. اگر میخواهید مصرف برق سیستم تهویه مطبوع شما افزایش نیابد باید سرویس آن را انجام دهید. شما بایستی به صورت دوره ای اقدام به تمیز کردن فن های کندانسور بکنید. وجود گرد و غبار، وجود فضولات پرندگان و سایر موارد از جمله مشکلاتی است که می تواند سبب کند کار کردن فن کندانسور گردد؛ همین امر سبب کاهش راندمان و بازدهی فن می گردد.

نصب کویل آب گرم برای حالت گرمایش

زمانی که شما تصمیم بگیرید از حالت گرمایش داکت اسپلیت در فصول سرما بهره ببرید، باید آن را به سیستم موتورخانه یا پکیج منزل یا آپارتمان خود متصل کنید؛ این امر تنها با نصب کویل آب گرم امکان پذیر است. این کار سبب می شود تا کندانسور که صرفا برای تولید هوای سرد است از مدار خارج شود و به جای آن آب گرمی که از موتورخانه یا پکیج می آید در مدار قرار بگیرد.

آخرین کلام

همانطور که در این مقاله اشاره شد، تقریبا تمامی شرکت ها و کارخانجاتی که محصولات برقی تولید می کنند به دنبال تولید محصولی هستند که از لحاظ مصرف برق بهینه باشد. سیستم های تهویه مطبوع جز آن دسته از محصولات هستند که اگر به صورت اصولی انتخاب، نصب و نگهداری نشوند می تواند مصرف برق بالایی داشته باشد. اگر تا انتهای این مقاله را خوانده باشید متوجه می شوید که ما 3 گام برای کاهش مصرف برق داکت اسپلیت بیان کردیم. با رعایت این 3 گام تمامی مشکلات مصرف برق زیاد سیستم تهویه مطبوع شما کاهش می یابد.

اگر هنوز سوال های بی پاسخ دارید می توانید به برگه تماس با ما در وبسایت آرتا نسیم مراجعه کنید و از مشاوران این شرکت کمک بگیرید. همچنین اگر قصد تهیه داکت اسپلیت را دارید می توانید با مراجعه به وبسایت شرکت آرتا نسیم در تب محصولات، داکت اسپلیت را انتخاب نمایید.