چگونه داکت اسپلیت متناسب با ابعاد خانه خود را انتخاب نمائیم.

in مقالات on دسامبر 15, 2019

مزیت اصلی سیستم‌های تهویه مطبوع آرتا نسیم  این است که شما برحسب ابعاد ساختمان خود دیگر نیازی به  استفاده از یک دستگاه تهویه با یک اندازه مشخص ندارید زیر ما تلاش کرده ایم متناسب با نو ساختمان شما بهترین محصولات را باکارایی بالا تولید نماییم . مزیت دیگر این است که بر خلاف سیستم‌های تهویه هوا مرکزی نصب سیستم‌ها ی آرتا نسیم تهویه آسان‌تراز سایر محصولات  است.

 

مزایای دیگر عبارتند از:

کارایی بالا با قبض‌های مصرفی پایین!

سطح پوشش بالای گرمایش وسرمایش

کم صدابودن داکت اسپلیت ها

سیستم‌های اسپلیت کم‌تر از سیستم‌های مرکزی AC هزینه دارند.

مراحل نصب داکت اسپلیت

سیستم‌های اسپلیت شامل یک واحد فضای باز و یک یا چند واحد داخلی (مربی هوایی) است. سیم‌پیچ compressor و کندانسور در واحد فضای باز قرار دارند, در حالی که سیم‌پیچ حرارتی در واحد سرپوشیده قرار گرفته‌است. یک حفره کوچک با قطر کم‌تر از ۳ اینچ در دیواره ایجاد می‌شود تا سیم‌کشی الکتریکی و لوله مسی را که واحد فضای باز را به واحد داخلی متصل می‌کند, جا دهد. واحد فضای باز هم از طریق لوله به سیم‌پیچ evaporator در واحد سرپوشیده, از دستگاه کمپرسور و condenser بخار استفاده می‌کند. هوای آزاد شده توسط پنکه به صورت مجازی در داخل خانه توزیع می‌شود.

واحدهای indoor و زیبا می‌توانند بر روی دیوار یا سقف نصب شوند. شما می‌توانید دمای هر واحد داخلی را با کنترل از راه دور یا ترموستات نصب دیواره تنظیم کنید. واحدهای داخلی چندگانه می‌توانند به واحد فضای باز متصل شوند. سپس هر واحد داخلی می‌تواند برنامه‌ریزی شود تا یک دمای متفاوت حفظ شود در نتیجه باعث ایجاد مناطق خنک سازی جداگانه می‌شود. این با سیستم‌های مرکزی متفاوت است که در آن تنظیمات ترموستات، دما را در هر اتاق تعیین می‌کند.

چرا پمپ حرارتی ductless اینقدر مهم است؟

طراحی صحیح سیستم  تهویه مطبوع برای کارایی بالا و سطح ظرفیت خنک سازی ضروری است. اگر اندازه اندازه خیلی کوچک یا بزرگ باشد، سیستم به درستی خنک می‌شود و به طور موثر عمل می‌کند. و اگر سیستم به اندازه کافی سایز داشته باشد، اگر یونیت  داخلی در مکانی اشتباه نصب شوند، یا خود نصب شما با یک هزینه بالای انرژی روبرو خواهید شد. سیستم‌هایی که به طور نادرست و اشتباه قرار گرفته‌اند می‌توانند به طور جدی با کنترل رطوبت تداخل داشته باشند و هزینه شما را در قبض‌های برق بالا ببرند.

ابعاد یک سیستم انشعاب به سطوح عایق‌بندی موجود بستگی خواهد داشت، منطقه‌ای که می‌خواهید خنک باشد وبه  تعداد کانالهایی که  می‌خواهید از آن‌ها استفاده کنید، بستگی دارد. اگر واحدهای داخلی بیشتری می‌خواهید، اندازه صحیح را با مشاوره از کارشناسان تهویه مطبوع انتخاب نمائید. از آنجا که شما در یک سیستم عملکرد با هزینه بالا کار می‌کنید، بهره گیری از مشاوران امر به شما توصیه می گردد

ویژگی مهم داکت اسپلیت  این است که می تواند یک ناحیه بزرگ‌تر را در همان سطح بالاتر از کولر و دستگاه‌های تهویه مطبوع پخش می‌کند

در زیر راهنمای اندازه‌گیری تقریبی آمده‌است :

۳۵۰ فوت مربع = ۹۰۰۰ BTU

۵۰۰ فوت مربع = ۱۲۰۰۰ BTU

۷۵۰ فوت مربع = ۱۸۰۰۰ BTU

۱۰۰۰ فوت مربع = ۲۴۰۰۰  BTU

۱۲۵۰ فوت مربع = ۳۰۰۰۰ BTU

۱۵۰۰ فوت مربع = ۳۶۰۰۰ BTU

هر فوت معادل است با سی و نیم ۳۰٫۵ سانتی متر

آیا من می‌توانم یک سیستم خودکار Split را نصب کنم ؟

پیمانکاران تخصصی در سیستم سرمایش و گرمایش برقی ، پیشنهاد نصب یک سیستم split کوچک را توصیه نمی‌کنند . اگرچه نصب این سیستم‌ها آسان‌تر از نصب دستگاه‌های تهویه مرکزی است ، اما بهترین کار برای استخدام یک پیمان‌کار دارای مجوز و مدرک تخصصی است ، بهتر است . با توجه به خطرات ایمنی و فرآیند نصب  شما نیازمند به  ابزارهای پیشرفته و تکنیک‌های تخصصی می باشید . نصب باید مطابق با دستورالعمل‌های تهویه مطبوع انجام شود و یا باید تحت ضمانت اجرا شود . و اگر چه سیستم‌های انشعابی از پیش شارژ می‌شوند ، تکنسین شما ممکن است نیاز به افزودن refrigerant بیشتر برای ایجاد بار صحیح داشته باشد.

چه چیزی باعث افزایش کارایی نیروی هوایی می‌شود ؟

سیستم‌های ductless برق میتسوبیشی بازده انرژی فصلی ( seers ) حداقل ۱۳ را دارند , در حالی که برخی از واحدهای اینورتر seers از ۲۰ تا ۲۲ است. هرچه SE بیشتر باشد ,

منتظرتان هستیم...

2019 collection

نوزدهمین نمایشگاه بین المللی تاسیسات وسیستم های سرمایشی وگرمایشی با حضور شرکت آرتانسیم تهویه

30مهر الی 3 آبان 1399

به راهنمایی نیاز دارید؟ ارتباط با کارشناسان ما