روف تاپ پکیج

روف تاپ پکیج چیست؟

in مقالات on اکتبر 28, 2020

روف تاپ پکیج در واقع ترکیبی از یک سیستم چیلر تراکمی هوا خنک و یک هواساز می باشد. این دستگاه در ابعاد مشخص در یک باکس اقدام به تولید سرما ( با استفاده از برد ) و گرما ( کویل آب گرم ) کرده و به وسیله ی هواسازی که در همان باکس تعبیه شده اقدام به تولید باد سرد و گرم می کند. برای استفاده از این سیستم باید کانال های مکش و دهش در نقاط مختلف محل کاربری طراحی شده و به محل قرار گیری روف تاپ پکیج همانطور که از اسمش پیداست در پشت بام انتقال داده میشود.

این سیستم تنها یک یونیت دارد و همان باکسی است که ابعاد آن نیز کاملا مشخص است. البته بیشتر کاربری روف تاپ پکیج در محیط های بزرگ تجاری ، صنعتی و رستوران هاست.

روفتاپ پکیج یا پکیج یونیت پشت بامی را می­ توان دستگاهی مستقل و با راندمان انرژی بالا در بین سیستم­ های تهویه مطبوع (HVAC) معرفی نمود که ساختار آن ترکیبی از کندانسینگ یونیت (چیلر بدون اواپراتور و شیر انبساط) و هواسازی با کویل سرمایش DX می­ باشد. چنانکه تمامی مؤلفه ­ها و اجزای لازم جهت تولید هوای مطبوع را در بر دارد.

اساس کار روف تاپ پکیج، تأمین هوای خنک مورد نیاز از طریق انتقال مبردروف تاپ پکیج سرد تولیدی در کندانسینگ یونیت به کویل سرمایش DX (اواپرتور هوایی) در هواساز می ­باشد. با این تفاوت که هر دو سیستم (کندانسینگ یونیت و هواساز) در قالب مجموعه­ ای واحد و مستقل تعریف می­ شوند.

علت نامگذاری این دستگاه با عنوان روفتاپ پکیج (پکیج یونیت پشت بامی)، این است که همواره بر روی پشت بام ساختمان نصب می گردد

 

ویژگی دستگاه های روفتاپ پکیج:

۱٫ قابلیت نصب انواع PLC
۲٫ قابلیت کنترل بوسیله ترموستات های اتاقی
۳٫ عدم نیاز به لوله کشی های طولانی
۴٫ روفتاپ پکیج بعنوان یک واحد مستقل در پشت بام ساختمان نصب می شود و در مکان هایی که دارای فضاهایی با متراژ و حجم بالا میباشند و به دمای یکسان نیاز دارند ، قابل استفاده می باشند.
۵٫ بطور کلی روفتاپ پکیج ها جهت ایجاد گرمایش و سرمایش و عموما در پروژه های تجاری و صنعتی و سالن های اجتماعات، سالن های ورزشی و … مورد استفاده قرار میگیرند.
۶٫ در سیستم های روفتاپ پکیج نیازی به سیستم دیگری ندارید. عمل کنترل دمای محیط در سیستم توسط ترموستات ها انجام میگیرد که میتوانند در محیط و یا کانال برگشت هوا نصب شده و فرمان قطع یا شروع عملکرد به موتور دستگاه را صادر نمایند.
۷٫ روفتاپ پکیج همانند هواساز از سه کانال هوای رفت، هوای برگشت و هوای تازه محیط تشکیل شده است.
۸٫ کمپرسور اسکرال روفتاپ پکیج ۱۰ درصد سبک تر و ۳۰ درصد کم حجم تر از کمپرسورهای رفت و برگشتی معمولی است.
۹٫ روفتاپ پکیج ها از فضای ارزشمند داخل خانه استفاده نمی کند. بیشتر این سیستم ها دارای چیدمان چند منطقه ای هستند به این معنی که دارای چند منطقه کنترلی می باشند. البته در بسیاری از موارد، روفتاپ پکیج ها برای تامین گرمایش دارای هیتر گرمایشی نیز می باشند.

منتظرتان هستیم...

2019 collection

نوزدهمین نمایشگاه بین المللی تاسیسات وسیستم های سرمایشی وگرمایشی با حضور شرکت آرتانسیم تهویه

30مهر الی 3 آبان 1399

به راهنمایی نیاز دارید؟ ارتباط با کارشناسان ما