داکت اسپلیت یا کولر گازی؟ کدام را انتخاب کنیم.

in مقالات on جولای 12, 2019

داکت اسپلیت یا کولر گازی ؟ ویژگی های کلیدی هر سیستم تهویه مطبوع چیست؟
در حالی که این دو نوع تهویه مطبوع اساسا یک کار را انجام می دهند وخانه شما را خنک یا گرم نگه می دارد؛ راه هایی که در مورد آن به کار می رود کاملا متفاوت است. بنابراین، بیایید از ویژگی های آنها سر در بیاوریم!.
آیا انتخاب یک سیستم تهویه مطبوع بهه درستی انجام می شود؟

همانطور که می توان گفت، داکت اسپلیت عمدتا از طریق یک سری از کانال ها برای خنک نگه داشتن شما کار می کنند. داکت اسپلیت یک واحد فانکور داخلی در فضای سقف خانه نصب شده است. از این محل مرکزی، یک مجموعه از مجاری از آن به اجرا در می آید و به سایر قسمت های خانه متصل می شود. این مجراها، این اجازه را می دهد تا شما هوای خانه را به صورت  سرد یا گرم در هر اتاق به صورت جداگانه دریافت نمائید. این کار توسط ترموستات روی دیوار انجام می شودو به شما این امکان را می دهد تا دما و سایر تنظیمات را انتخاب کنید. سهولت خنک سازی کل خانه در اینجا ظاهر می شود، و اگر شما در حال ساخت یک خانه جدید و یا انجام بازسازی های عمده می باشید داکت اسپلیت کانالی انتخابی مناسب است.
پرداخت هزینه کمتر برق،راه اندازی سریع وتقسیم بیشتر دما در قسمت های مختلف ساختمان از ویژگی های شاخص داکت اسپلیت در برابر کولر گازی ویا سایر خنک کننده های گران قیمت می باشد.
با توجه به کارایی خوب وعدم نیاز به نصب مجدد بسیاری از مردم در خانه های  خود از این سیستم ویژه استفاده می نمایند.

داکت اسپلیت

اگر فقط یک اتاق خاص نیاز به حرارت دادن یا خنک شدن داشته باشید، کولر گازی بهترین پیشنها داست البته با این کار می توانید حساب های برق خود را افزایش دهید داکت اسپلیت به عنوان یک تهویه مطبوع دائمی ترین راه حل و موثرترین سیستم تهویه مطبوع برای خنک کردن یا گرم کردن خانه شما است، اما با برخی از مشکلات قابل توجه می شود.

داکت اسپلیت چیست شاید این مقاله کمکتان کند تا انتخاب درستی داشته باشید.

چگونه سیستم های تهویه مطبوع  داکت اسپلیت کار می کنند؟

همانطور که از نامش نیز مشخص است، سیستم های اسپلیت سیستم های تهویه مطبوع به دو واحد اصلی تقسیم می شوند. این دو قسمت از طریق داخل آن تشخیص داده می شوند: مبدل حرارتی تبخیری که هوا را به داخل اتاق شما می فرستد، وقسمت بیرونی که مبدل حرارتی متراکم می شود. اگر متوجه شدید که یک خانه دارای تهویه مطبوع است، احتمال این تشخیص برا این اصل است که  قسمت اصلی بر  روی دیوار نصب شده است.

سیستم های تقسیم  بندی شده  مانند داکت اسپلیت برای قیمت نسبتا کم اولیه خود را برجسته می کنند. یکی دیگر از اینها این است که نصب  آن پیچیده نیست و اغلب می توان در یک روز یا کمتر از تکنسین مجاز انجام شود. با وجود اینکه این واحد نسبتا کوچک است، بهتر است برای خنک کردن یا گرم کردن یک اتاق مناسب باشد، این بستگی به نوع نگاه شما  که مثبت یا منفی باشد تغییر کندواز طرفی دیگر، این یک گزینه کارآمد است اگر شما فقط نیاز به خنک یا گرم کردن یک اتاق دارید پیشنهاد می شود از سیستم های تهویه مططبوع دیگری مانند کولر گازی،کولرهای قابل حمل و… استفاده نمائید، اما توجه داشته باشید آنها در فضاهای بزرگتر کمتر عمل می کنند.

منتظرتان هستیم...

2019 collection

نوزدهمین نمایشگاه بین المللی تاسیسات وسیستم های سرمایشی وگرمایشی با حضور شرکت آرتانسیم تهویه

30مهر الی 3 آبان 1399

به راهنمایی نیاز دارید؟ ارتباط با کارشناسان ما