آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه مواد غذایی، محصولات آزمایشگاهی، میوه و سبزیجات، محصولات پروتئینی و یا هر آنچه که برای سالم ماندن نیاز به سرما دارد را به مدت طولانی نگهداری می کنند؟

سردخانه صنعتی

یکی از اختراعات بشر در طول تاریخ و البته اواخر قرن 19 میلادی سردخانه است. به طور کلی تمامی تجهیزاتی که برای سرمایش از دستگاه برودت استفاده می کنند شامل سردخانه صنعتی می شوند. سردخانه ها به انواع مختلف دسته بندی می شوند اما پر مصرف ترین آنها سردخانه هایی است که از سیستم سیکل تبرید تراکمی برای ساخت و طراحی آنها استفاده می کنند. شرکت تهویه مطبوع آرتا نسیم با چندین سال تجربه در زمینه تولید و فروش محصولات تهویه مطبوع و سردخانه صنعتی آماده ارائه خدمات مشاوره و سیستم های سرمایش و گرمایشی به شما هستند.

برای مجهز کردن سردخانه صنعتی خود با تجهیزات و سیستم های بروز شرکت آرتا نسیم می توانید از طریق صفحه تماس با ما با کارشناسان فروش ما مشاوره لازم را بگیرید.

وظیفه سردخانه ها از دیرباز تا به الان

همانطور که می دانید در گذشته به دلیل عدم وجود دانش و تکنولوژی کافی مردم از روش های گوناگون برای سالم نگه داشتن مواد غذایی خود استفاده می کردند. این روش ها اعم از استفاده از یخچال های طبیعی، استفاده از سردابه و یا کندن گودال در خاک سرد و قرار دادن مواد غذایی درون آن بوده است. این درست است که تمامی این روش های کار ساز بوده اما به زمان نگهداری مواد غذایی محدود می شوند به عبارت دیگر با این روش ها نمی توان برای مدت طولانی یک منبع غذایی را حفظ کرد.

از این رو مخترعین و افراد صاحب اثر در تولیدات صنعتی به فکر یک روش دائمی برای سالم نگه داشتن مواد غذایی افتادند که ماحصل آن تولید سردخانه بود. همانطور که آگاه شدید اختراع سردخانه تحولی در صنایع مختلف از جمله صنایع غذایی به وجود آورد. بنابراین میتوان نتیجه گرفت در صورت نبود و یا خرابی سردخانه ها چرخه نگهداری مواد غذایی و سایر موادی که برای بقا به سرما احتیاج دارند به طور کامل مختل میشود.

معرفی سردخانه صنعتی و انواع آن

سردخانه صنعتیبرای معرفی ابتدا باید بگوییم که یک فاکتور مهم در خرید سردخانه وجود دارد و آن دمای مورد نیاز شماست. از این رو سردخانه های صنعتی به دسته های زیرصفر، بالای صفر، نگهداری بستنی و تونل انجماد تقسیم می شوند. امروزه برای نگهداری اجساد و بدنه برخی خودرو ها نیز از سرخانه های صنعتی استفاده می کنند و معمولا به طور تک مداره یا دو مداره ساخته می گردند.

اجزای اصلی آنها شامل شیر انبساط، کمپرسور، اوپراتور و کندانسور است که تمامی تجهیزاتی که از سیکل تبرید برای سرمایش استفاده می کنند وجود دارد. اگر محیطی که دارید به قدر کافی بزرگ نباشد تا از سردخانه های صنعتی استفاده کنید می توانید از سردخانه های متحرک و کانکسی بهره ببرید. در محیط های بزرگ مانند هتل ها، رستوران ها و فروشگاه ها باید از سردخانه های صنعتی که دارای چندین اتاق با دمای مختلف هستند برای نگهداری مواد غذایی مختلف استفاده کرد.

در ساخت سردخانه صنعتی، مکان احداث بسیار اهمیت دارد چراکه باید بتوان به خوبی محوطه سازی سردخانه را انجام داد. به کمک تجهیزات و وسایل خاک برداری و گود برداری به انجام مسطح کردن زمین و دیوارکشی می پردازند. پس از انجام محوطه سازی نوبت به ساخت سوله می رسد چرا که یکی از اصلی ترین قسمت های راه اندازی سردخانه به حساب می آید. در این قسمت مهندسین سازه به مواردی از جمله اجرای سازه های فلزی، اجرای فونداسیون، کف سازی و تاسیسات و دیوار کشی سوله می پردازند.

در صورت نشناختن سیستم های تهویه مطبوع خواندن مقاله “تهویه مطبوع و تولیدات آن” به شما عزیزان پیشنهاد می شود.

شرکت آرتا نسیم تولید کننده سردخانه صنعتی

سردخانه صنعتیهمانطور که در این مقاله اشاره شد تهیه و راه اندازی سردخانه های صنعتی نیازمند دانشی کافی است تا دچار ضرر و زیان نشوید از این رو میخواهم شرکت آرتا نسیم را که یکی از بزرگترین شرکت های ایرانی در زمینه تولید و تهیه تجهیزات تهویه مطبوع و تاسیسات سردخانه صنعتی است را به شما معرفی کنم. این شرکت همواره به داشتن و استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه برای ساخت تجهیزات خود معروف است.

اگر قصد شروع حرفه و کاری را دارید که نیازمند سردخانه صنعتی است می توانید از طریق راه های ارتباطی موجود در وبسایت آرتا نسیم از کارشناسان خبره و با تجربه آن مشاوره های لازم را دریافت کنید تا نسبت به خرید خود اطمینان داشته باشید. همچنین می توانید از طریق وبسایت به صفحه محصولات شرکت آرتا نسیم دسترسی داشته باشید و با توجه به نیازتان بهترین سیستم سردخانه را انتخاب و ثبت سفارش کنید.