s1675701177 - خرید و قیمت اجزای داکت اسپلیت

خرید و قیمت اجزای داکت اسپلیت

این روزها صنعت ساختمان سازی پیشرفت های قابل توجهی داشته است. در حال حاضر استفاده از تجهیزات پیشرفته تهویه مطبوع بیش از گذشته رواج یافته که این موضوع نوید بخش تحولی بزرگ در ابزارهای تاسیساتی است. با اینکه هنوز هم کولر آبی و بخاری های گازی همچنان در برخی منازل یافت می شوند اما دستگاه‌ های مدرن ‌تر مانند فن کوئل، چیلر، کولر گازی و داکت اسپلیت هم به خوبی توانسته اند جای خود را در ساختمان ها باز کنند. در زمان خرید تجهیزات تهویه مطبوع لازم است فاکتورهای متنوعی را بررسی کنید. از کیفیت اجزای داکت اسپلیت، قیمت تجهیزات، هزینه تعمیرات و نگهداری، متراژ ساختمان گرفته تا راندمان نهایی محصول، شرایط آب و هوایی منطقه و بسیاری موارد دیگر، مهمترین مواردی است که نیاز به بازبینی و تحقیق دارند.

از جمله پرکاربردترین سیستم های تهویه مطبوع در ساختمان ها، داکت اسپلیت یا همان اسپلیت های کانالی است. تجهیزاتی لوکس که برای مدیریت هزینه نهایی در واحدهای مسکونی، تجاری و ادارات استفاده می شوند.

اگر قصد خرید داکت اسپلیت یا هر یک از اجزای داکت اسپلیت را دارید؛ تا انتهای این مقاله با تولیدکننده بهترین داکت اسپلیت آرتانسیم و سیستم های مطبوع همراه باشید. مهم ترین اجزای داکت اسپلیت 1- اواپراتور(یونیت داخلی) 2- کندانسور(یونیت خارجی) 3- لوله های مسی 4- کانال های هوا 5- ترموستات 6- دریچه های ورود هوا هست.

اجزای داکت اسپلیت

خرید فیلتر داکت اسپلیت

فیلتر داکت اسپلیت یکی از مهمترین اجزای داکت اسپلیت محسوب می شود. اهمیت این فیلترها از آن جهت است که نقش بسزایی در ارتقای کیفیت هوا در کنار توزیع هوای پاک در فضای داخلی ساختمان دارند.

این فیلترها که در مسیر خروجی قرار می گیرند، در قسمت یونیت داخلی سیستم و در یک محفظه مخصوص طراحی و جانمایی می شوند.

برای خرید فیلتر داکت اسپلیت می توانید به فروشگاه های فعال در این زمینه مراجعه کنید.

قیمت کنترل دیواری داکت اسپلیت

یکی دیگر از کاربردی ترین اجزای داکت اسپلیت، ریموت کنترل دیواری آن است. برای بهره مندی بهتر از امکانات و قابلیت های دستگاه می توانید از این ریموت همراه با ریموت کنترل سیار استفاده کنید.

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که ریموت کنترل دیواری اسپلیت به هر دلیلی کار نکند. در حال حاضر فروشگاه های متعددی از جمله آرتا نسیم، انواع ریموت کنترل های دیواری را عرضه می کنند. بنابراین اگر امکان تعمیر ریموت وجود نداشت، می توانید با استعلام قیمت ریموت کنترل دیواری از این فروشگاه ها، با کیفیت ترین مدل که با دستگاه شما سازگار است را خریداری کنید.

ذکر این نکته هم ضروری است که معمولا ریموت کنترل دیواری برخی برندها قابلیت ست شدن با ریموت کنترل بی سیم را دارند.

قیمت یونیت داخلی داکت اسپلیت

قیمت لوله کشی مسی داکت اسپلیت

از دیگر اجزای داکت اسپلیت که اجرای صحیح آن در عملکرد دستگاه موثر است، لوله مسی و نحوه اجرای آن است. قیمت لوله کشی مسی داکت اسپلیت جزو پرتکرارترین سوالات مشتریان است.

پاسخ به این سوال با توجه به نوسانات فعلی در بازار اصلا مشخص نیست. از طرف دیگر محاسبه این هزینه به پارامترهای مختلفی بستگی دارد که روی قیمت نهایی تاثیر گذار است.

شاید در نگاه اول لوله کشی روکار اسپلیت مقرون به صرفه تر از نوع توکار باشد اما به دلیل ظرافت و حساسیت لوله های مسی، توصیه می شود هزینه لوله کشی توکار را بپردازید.

به یاد داشته باشید؛ قیمت نهایی تقریبی لوله کشی مسی داکت اسپلیت کاملا به سایز و نوع لوله، عایق و نوار وابسته است و نیاز به استعلام دارد.

همچنین؛ قیمت حدودی لوله کشی مسی داکت اسپلیت بسته به سایز لوله ها از حدود 95 هزار تومان شروع می شود و به 210 هزار تومان می رسد.

یونیت خارجی داکت اسپلیت

قیمت موتور فن داکت اسپلیت

انواع موتور فن داکت اسپلیت به عنوان یکی دیگر از مهمترین اجزای داکت اسپلیت به سه دسته موتور فن گریز از مرکز، موتور فن بکوارد و موتور فن چهار تیغه تقسیم بندی ی شوند.

در یک تقسیم بندی دیگر موتور فن داکت اسپلیت را می توان در 4 گروه موتور فن کندانسوزیت، موتور فن یونیت خارجی، موتور فن تهویه و موتور فن مینی چیلر از یکدیگر مجزا کرد.

قیمت موتور فن با توجه به تنوع و کاربرد آن متغیر است. همچنین؛ فاکتورهایی مانند نوع موتور فن، اندازه محفظه و توان موتور فن در تعیین قیمت این بخش از اجزای داکت اسپلیت تاثیر گذار است.

محاسبه قیمت نهایی اجزای داکت اسپلیت از جمله موتور آن متناسب با قیمت روز ارز است. بنابراین قبل از سفارش آن می توانید از چند شرکت معتبر از جمله آرتا نسیم تهویه قیمت ها را استعلام بگیرید.

قیمت موتور فن داکت اسپلیت ال جی

به طور کلی موتور فن داکت اسپلیت ال جی و سایر برند ها از دو قسمت زیر تشکیل شده است:

 • موتور فن پنل داخلی
 • موتور فن پنل یا یونیت خارجی

موتور فن پنل داخلی اسپلیت های ال جی ممکن است به دلایل مختلفی دچار نقص شود. برخی از مواردی که باید در زمان بروز مشکل بررسی شوند، شامل موارد زیر است:

 • خازن
 • برد رله
 • موتور فن
 • ترمیستور
 • موتور دمنده
 • سوئیچ چرخشی
 • برد کنترل اصلی
 • سوئیچ چند وضعیتی

اگر با وجود بررسی موارد فوق در نهایت مشکلتان برطرف نشد می توانید این قطعه را از شرکت آرتا نسیم تهویه تهیه کنید.

به دلیل نوسانات قیمت در بازار، قیمت موتور فن داکت اسپلیت ال جی مانند سایر برندها نیازمند استعلام روزانه است.

کندانسور داکت اسپلیت

قیمت یونیت داخلی

‌ یونیت داخلی یا همان اپراتور در داخل ساختمان و زیر سقف کاذب یا ورودی راهروها نصب می شود. یونیت داخلی در قالب یکی دیگر از اجزای داکت اسپلیت شامل 4 بخش زیر است:

 • فیلتر
 • فن و الکتروموتور
 • کویل اواپراتور و حاوی مبرد
 • تجهیزات تخلیه کننده آب مایع

قیمت یونیت داخلی انواع داکت اسپلیت موجود در بازار با توجه به برند آن، از 8 تا 14 میلیون تومان متغیر است.

همانند سایر نمونه های ذکر گردیده، تغییر قیمت های لحظه ای در بازار روی قیمت نهایی اجزای داکت اسپلیت هم اثرگذار است. بنابراین توصیه می شود قبل از سفارش، قیمت را از شرکت های معتبر مانند آرتانسیم تهویه استعلام بگیرید.

هزینه نصب داکت اسپلیت

در داکت اسپلیت ها کانال ها و هواساز در سقف کاذب جانمایی می شوند. بنابراین در همه قسمت هایی که نیاز به کانال کشی احساس شود، این کار انجام گردیده و در نهایت دریچه خروجی هوا در سقف نصب می شود. انجام این فرآیند در تعین قیمت نهایی بی تاثیر نیست. برای آشنایی بیشتر با نصب داکت اسپلیت کلیک کنید.

برآورد هزینه اجرای نصب

قبل از برآورد اجرای داکت اسپلیت لازم است چند فاکتور را در نظر گرفت؛ از جمله:

 • شستشوی لوله های مسی با گاز ازت: در برخی موارد متصل کردن یونیت داخلی به خارجی نیازمند جوش کاری و شستش با گاز ازت برای پیشگیری از خوردگی لوله ها است. انجام این فرآیند هم بر قیمت تمام گردیده تاثیر می گذارد.
 • اجرا و نصب لوله های مسی: لوله های مسی بین یونیت داخلی و خارجی ساختمان اجرا می شوند. ضخامت این لوله ها متنوع است بنابراین؛ کیفیت و ضخامت لوله های مسی روی قیمت راه اندازی داکت اسپلیت اثرگذار است.
 • اجرا کانال و عایق کاری: متداول ترین کانال های مورد استفاده شامل گالوانیزه، پلی اورتان و لوله فلکسیبل است. با توجه به اینکه عایق بندی برای هریک از کانال ها مختلف است، قیمت نهایی نیز متناسب با کانال انتخاب گردیده، محاسبه می شود.
 • اجرای لوله آب گرم برای کویل گرمایشی: در داکت اسپلیت ها برای تامین گرمایش از کویل های آب گرم استفاده می شود که معمولا حاوی لوله های پنج لایه است. این فاکتور هم در برآورد هزینه نهایی نقش دارد.
 • شاسی یونیت داخلی: نصب یونیت داخلی نیازمند جوشکاری است و این کار ممکن است به ظاهر داخلی واحد صدمه وارد کند. بنابراین پیشنهاد می شود این کار قبل از نصب یونیت انجام شود و از این رو یک هزینه جداگانه برای آن محاسبه می شود.

 

علاوه بر موارد فوق، نوع لوله مسی، نوع کانال، ضخامت ورق کانال و قرار گیری یونیت خارجی در تعیین هزینه نصب داکت اسپلیت و اجزای داکت اسپلیت موثر هستند.

کلام آخر؛

در این مطلب سعی شد به صورت خلاصه مواردی که در تعیین قیمت خرید و اجزای داکت اسپلیت موثر هستند را زیر ذره بین ببریم.

همانطور که در بالا اشاره شد، با توجه به نوسانات ارز و قیمت ها در بازار، تعیین قیمت نهایی اجزای داکت اسپلیت نیازمند استعلام لحظه ای از شرکت های معتبر است.

یکی از شرکت های فعال در این زمینه آرتانسیم تهویه با بیش از یک دهه فعالیت در حوزه تولید انواع سیستم های تهویه و اجزای داکت اسپلیت است. شما می توانید با استعلام از این شرکت و بررسی محصولات موجود، نمونه مناسب را خریداری کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا