خرید و فروش اقساطی داکت اسپلیت

خرید و فروش اقساطی داکت اسپلیت

دبا پیشرفت علم و تکنولوژی، سیستم‌های تهویه جدیدی وارد بازار شد که جای سیست‌های تهویه قدیمی چون کولر، پنکه و.. را گرفت. استفاده از این دستگاه‌ها علاوه بر اینکه بسیار راحت‌ است، مصرف انرژی را هم کاهش می‌دهند. به همین دلیل بیشتر افراد و پیمانکاران، ترجیح می‌دهند از داکت اسپلیت، چیلر، کولرگازی و… استفاده کنند. داکت اسپلیت‌ها با توجه به نوع کاربرد، ویژگی‌ها، برند تولید کننده و…. قیمت‌ های متفاوتی دارند. در این بلاگ قصد داریم تا در رابطه با خرید داکت اسپلیت، داکت اسپلیت قسطی و اقساط داکت اسپلیت اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار دهیم. در ادامه این مطلب با تولیدکننده بهترین داکت اسپلیت آرتانسیم همراه باشید.

 

خرید داکت اسپلیت

انواع داکت اسپلیت

داکت اسپلیت‌ها می‌توانند موجب سرمایش و گرمایش محیط شوند. به همین دلیل در زمان روشن بودن این سیستم به هیچ دستگاه خنک کننده و گرم کننده دیگری نیاز نیست. در حال حاضر از انواع داکت اسپلیت در محیط‌های اداری، تجاری، مسکونی و…. استفاده می‌کنند. برای خرید داکت اسپلیت شما با این نکته را بدانید که برای چه میخواهید استفاده کنید.

داکت اسپلیت‌ها برخلاف کولرهای گازی کانال کشی دارند و با استفاده از همین کانال‌ها می‌توان فضای محیط داخلی را خنک یا گرم کرد. به همین دلیل است که با نام اسپلیت کانالی هم شناخته می‌شوند.

نحوه عملکرد داکت اسپلیت کاملا مشابه با کولرگازی است. تنها با این تفاوت که کولر گازی روی دیوار به صورت روکار نصب می‌شود، اما داکت اسپلیت کانال‌هایی توکار دارد. داکت اسپلیت دارای دو یونیت داخلی و خارجی است، یونیت داخلی آن به صورت توکار نصب می‌شود و یونیت خارجی آن در محیط خارج از ساختمان قرار می‌گیرد.

داکت اسپلیت از اجزای مختلفی ساخته شده‌اند که اصلی‌ترین بخش‌های آن می‌توان به یونیت داخلی و خارجی اشاره کرد. در ادامه با سایر اجزای داکت اسپلیت آشنا خواهید شد. این آشنایی برای خرید داکت اسپلیت به صورت نقد و اقساط شما را کمک خواهد کرد.

لوله مسی

لوله‌های اتصال دهنده یونیت داخلی و خارجی به یکدیگر هستند، گاز مبرد هم از این طریق وارد یونیت داخلی می‌شود.

دریچه

دریچه‌ها، هوای سرد و گرم را وارد محیط می‌کنند.

ترموستات

وظیفه اصلی ترموستات آن است تا دما دستگاه را با توجه به دمای محیط تنظیم کند. اگر دما بیشتر یا کمتر از مقدار تعریف شده باشد، ترموستات با روشن و خاموش کردن فن هواساز و کنترل شیربرقی موجب تنظیم دمای محیط می‌شود. ترموستات‌ها دارای دو نوع آنالوگ و دیجیتال است.

کانال‌ها

کانال‌ها که به صورت گرد و چهاگوش هستند می‌توانند یونیت داخلی را به دریچه‌ها متصل کنند.

کندانسور

این بخش در داکت اسپلیت می‌تواند گاز را به حالت مایع تبدیل کند. گاز از کمپرسور به لوله‌های مسی وارد می‌شود و به دلیل وجود فشار به حلات مایع تبدیل می‌شود. لوله‌های موجود در کندانسورها معمولا مسی، آلومینیومی یا گلدن هستند. کندانسور در قیمت داکت اسپلیت تاثیر گذاری بیشتری دارد. پس در هنگام خرید داکت اسپلیت به کندانسور آن توجه کنید.

کمپرسور

یکی از مهم‌ترین اجزای سازنده داکت اسپلیت، کمپرسور است. کمپرسورها از لحاظ عملکرد به انواع و اقسام مختلفی چون پیستونی، روتاری، اسکرال، پره‌ای، دیافراگمی و… تقسیم می‌شوند. کمپرسور در قیمت داکت اسپلیت تاثیر گذاری بیشتری دارد. پس در هنگام خرید داکت اسپلیت به کمپرسور آن توجه کنید.

قبل از اینکه با لیست قیمت داکت اسپلیت، برای خرید داکت اسپلیت به صورت نقدی یا اقساط آشنا شوید، بهتر است با نحوه سرمایش و گرمایش این سیستم آشنا شوید.

داکت اسپلیت ایرانی

عملکرد سرمایش

در عملکرد سرمایشی گاز مبرد در کندانسور خنک می‌شود و از طریق لوله‌های مسی به شیر انبساط، سپس به یونیت داخلی منتقل می‌شود. در ادامه هوای گرم محیط وارد هواساز می‌شود و گاز مبرد موجود در کویل گرمای هوا را جذب می‌کند. سپس هوای خنک شده از طریق فن و کانال وارد محیط می‌شود. برای ادامه عملکرد سرمایشی این سیکل ادامه پیدا می‌کند.

عملکرد گرمایش

برای عملکرد گرمایشی از دو روش معکوس کردن سیکل سرمایش یا کویل آبگرم استفاده می‌کنند.
در روش اول، گاز درون کندانسور گرم می‌شود سپس از طریق لوله‌های مسی وارد یونیت داخلی شده و به دلیل قرارگیری در مجاورت لوله‌های مسی هوا گرم می‌شود. این هوای گرم از طریق فن و یونیت داخلی، وارد محیط می‌شود.

اما برای کاهش مصرف انرژی روش دوم بسیار رایج‌تر است. به همین دلیل به جای استفاده از کویل گازی از کویل آب گرم استفاده می‌شود. در قسمت جلوی یونیت داخلی، کویل آب‌گرم قرار می‌گیرد و موجب گرم شدن هوا می‌شود. در واقع هوای خارج شده از فن با برخورد به کویل، گرم خواهد شد.

داکت اسپلیت‌ها با توجه به عملکردی که دارند به دو نوع معمولی و اینورتر تقسیم می‌شود. مدل اینورتر دار قیمت بیشتری دارد. در خرید داکت اسپلیت دقت کنید.
داکت اسپلیت معمولی، دور موتور ثابتی دارند و جزو اولین داکت اسپلیت‌ها هستند. در حال حاضر این داکت‌ها با توجه به مسائل زیستی، مصرف انرژی و…. تولید می‌شوند.
داکت اسپلیت اینورتر هم دور موتور متغیری دارد. به همین دلیل زمانی که نیازی ندارید می‌توانید به جای خاموش کردن آن، دور موتور را کم کنید. این موضوع باعث شده تا مصرف برق و انرژی به شدت کاهش پیدا کند.

قیمت داکت اسپلیت

لیست قیمت داکت اسپلیت

قیمت داکت اسپلیت‌ها با توجه به ظرفیت، برند تولید کننده، کاربرد آن‌ها و بدون در نظر گرفتن اقساط داکت اسپلیت متفاوت هستند. البته نرخ ارز و نوسانات بازار هم می‌تواند قیمت داکت اسپلیت را تحت تاثیر قرار دهد. در جدول زیر میانگین قیمت داکت اسپلیت‌ ها با توجه به ظرفیتی که دارند برای خرید داکت اسپلیت عنوان شده است. قبل از خرید داکت اسپلیت حتما شما نیاز دارید چه ظرفیتی نیاز دارید. برای این منظور میتوانید جهت محاسبه ظرفیت داکت اسپلیت از مشاوران آرتانسیم کمک بگیرید.

ظرفیت داکت اسپلیت بازه قیمت
18000 26-35 میلیون تومان
24000 32-40 میلیون تومان
30000 39-52 میلیون تومان
36000 48-60 میلیون تومان
48000 53-70 میلیون تومان
54000 100-120 میلیون تومان
60000 60-72 میلیون تومان

 

راهنمای خرید داکت اسپلیت به صورت اقساطی

برای اینکه بتوانید یک داکت اسپلیت خوب را انتخاب کنید، بهتر است با راهنمای خرید داکت اسپلیت آشنا شوید. در زمان خرید باید نکاتی را بررسی کنید که از نظر فنی و ظاهری اهمیت زیادی دارد. حتی در زمان خرید داکت اسپلیت قسطی هم باید این نکات را مد نظر قرار داد.

  • مشخص کردن بودجه خرید قبل از هرگونه اقدامی از مهم‌ترین نکات برای خرید نقدی و اقساط داکت اسپلیت است.
  • مهم‌ترین نکته‌ای که در زمان خرید داکت اسپلیت باید آن را مد نظر قرار دهیم، خرید از یک فروشگاه معتبر یا نمایندگی است.
  • برندهای تولید کننده داکت اسپلیت را مورد بررسی قرار دهید تا یکی از بهترین داکت‌ها را انتخاب کنید.
  • نوع داکت اسپلیت را با توجه به مصرف انرژی که دارد انتخاب کنید. معمولا داکت‌های اینورتر مصرف بسیار کمتری نسبت به داکت‌های معمولی دارند.
  • ظرفیت داکت اسپلیت را با توجه به شرایط آب و هوایی، متراژ محیط، محل قرارگیری و… انتخاب کنید.
  • صدای داکت اسپلیت در زمان روشن بودن از اهمیت بالایی برخوردار است. برخی از برندهای تولید کننده، امروزه از فن‌آوری در ساخت داکت استفاده می‌کنند که موجب کاهش صدای آن می‌شود.
  • گارانتی و خدمات پس از فروش از مهم‌ترین نکاتی است که در زمان خرید داکت اسپلیت باید تحت بررسی قرار داد.

خرید اقساطی داکت اسپلیت

با توجه به نوسانات قیمت بازار و کاهش قدرت خرید مردم، برخی از تولیدکنندگان داکت اسپلیت طرحی با عنوان خرید اقساطی داکت اسپلیت را در راستای کار خود قرار داده‌اند. بدین ترتیب می‌توان نسبت به خرید داکت اسپلیت قسطی و داکت اسپلیت چکی اقدام کرد.

تهویه مطبوع داکت اسپلیت

اقساط داکت اسپلیت

اقساط داکت اسپلیت معمولا با توجه به شرایط خریدار، نوع داکت اسپلیت، تعداد دستگاه‌های مورد نیاز، شرایط خرید داکت اسپلیت و… متفاوت است. برای مشخص شدن اقساط داکت اسپلیت بهتر است به وب‌سایت شرکت مورد نظر مراجعه کرده یا تماس بگیرید تا از شرایط اقساط داکت اسپلیت و داکت اسپلیت چکی مطلع شوید.

جمع بندی

داکت اسپلیت در مقایسه با سایر سیستم‌های تهویه، مصرف انرژی بسیار کمتری دارد. بدین ترتیب خرید آن می‌تواند یک انتخاب معقول و به صرفه باشد. در این بلاگ سعی کردیم تا علاوه بر معرفی داکت اسپلیت و اجزای آن، طرح اقساط داکت اسپلیت و خرید داکت اسپلیت به صورت چک را معرفی کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا