لیست قیمت مینی چیلر

لیست قیمت مینی چیلر

کدام یک از دستگاه‌های تهویه هوا را می‌شناسید و با عملکرد آن آشنا هستید؟ آیا با مینی چیلر  آشنایی دارید؟ شما آیا اجزای سازنده آن را می شناسید؟ آیا قیمت خرید مینی چیلر در سایزهای مختلف، متفاوت است؟ یکی از دستگاه‌های تهویه که استفاده از آن در مقایسه با سایر دستگاه‌ها بسیار رایج گردیده و به وفور از آن استفاده می‌کنند، مینی چیلر است. تهویه مطبوع مینی چیلرها در واقع با استفاده از سیکل تبرید تراکمی تبخیری یا جذبی موجب تهویه مطبوع خواهند شد. مینی چیلر(Mini chillerیک دستگاه سردکننده هوا است که بعد از سرد کردن آب، آن را به کمک پمپ جهت خنک کردن محیط استفاده می‌کنند. مینی چیلرها همانطور که از نام‌شان پیدا است چیلرهای بسیار کوچک، با ظرفیت محدودی هستند. از این سیستم‌ها برای سرمایش محیط‌های مسکونی و متراژ کم استفاده می‌کنند. نصب و راه‌اندازی مینی چیلر بسیار ساده است. در ادامه این مطلب با بهترین تولید کننده داکت اسپلیت آرتانسیم همراه شوید تا علاوه بر آشنایی با مینی چیلر، در رابطه با قیمت مینی چیلر در ظرفیت‌های مختلف اطلاعات کاملی به دست آورید.

مینی چیلر

اجزای سازنده مینی چیلر

کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط و اواپراتور از مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش‌های سازنده مینی چیلرها هستند.

کمپرسور

با استفاده از این قطعه می‌توان انرژی لازم برای حرکت مبرد در مسیر سیکل تراکمی تبرید را تامین کرد. مینی چیلرها ظرفیت کمی دارند از این رو در ساخت آن‌ها از کمپرسور روتاری و اسکرال استفاده می‌شود. در برخی از پروژه‌های صنعتی در صورتی که از مینی چیلر استفاده کنند، باید کمپرسور پیستونی روی مینی چیلر نصب شود.

کندانسور

به دلیل استفاده از مینی چیلرها در ساختمان‌های مسکونی و محیط‌های کوچک، از کندانسورهای هواخنک در ساخت مینی چیلر استفاده می‌کنند. کویل هوا خنک و فن محوری در این مینی چیلرها می‌تواند گرمای بخار داغ خروجی از کمپرسور را به هوای محیط دفع کند. به همین دلیل است که مینی چیلر را در فضای آزاد بیرون از ساختمان نصب می‌کنند.

شیر انبساط

در مینی چیلرها دو نوع شیر انبساط وجود دارد. شیر انبساط مکانیکی و شیر انبساط الکترونیکی.
نوع اول را شیر ترموستاتیکی می‌نامند. یک حباب حسگر دما در خروجی مبرد از اواپراتور نصب می‌شود که می‌تواند میزان جریان مبرد عبوری را اندازه‌گیری کند.
نوع دوم می‌تواند مسیر عبوری مبرد را با استفاده از یک کنترلر الکترونیکی کاهش و افزایش دهد. دقت کنترل در این نوع شیر به مراتب بسیار بالاتر از نوع اول است.

اواپراتور

اوپراتور نوعی مبدل حرارتی است که آب سرد موجود در فن کویل توسط آن تامین می‌شود. آب گرم ورودی اواپراتور در اثر انتقال حرارت مبرد، به آب سرد تبدیل می‌شود. در مینی چیلرها از دو نوع اواپراتور می‌توان استفاده کرد.

گاز مبرد موجود در مینی چیلر هواخنک توسط کمپرسور فشرده می‌شود. گاز متراکم شده با فشار و دمای بالا وارد کندانسور خواهد شد، بدین ترتیب در مدار بعد از سرد شدن به مایع تبدیل می‌شود. آب سرد شده بعد از عبور از شیر انبساط در دمای پایین قرار می‌گیرند. بدین ترتیب می‌توانند گرمای آب داخل اواپراتور را جذب خود کنند.

لیست قیمت چیلر

قیمت مینی چیلر 10 تن

این نوع مینی چیلرها به دلیل ظرفیت کمی که دارند برای محیط‌های مسکونی و آپارتمان‌های با متراژ کم استفاده می‌شود. پس می‌توان گفت برای سرمایش محیط‌های تجاری و محیط‌های بزرگ انتخاب درست و مناسبی نیستند و باید از چیلر استفاده کرد.

راندمان بالا، بدون نیاز به لوله‌کشی، قابل استفاده در فضاهای کوچک، سازگار با آب و هوای مختلف، استفاده از کمپرسور اسکرال و موارد مشابه دیگر، از مهم‌ترین مزایای مینی چیلر 10 تن است. قیمت این دستگاه در حال حاضر حدود 100 تا 150 میلیون تومان است.

پیشنهاد تولید کننده بهترین داکت اسپلیت آرتانسیم برای مطالعه بیشتر : لیست قیمت روز چیلر

قیمت مینی چیلر 2 تن

از مینی چیلرهای 2 تن برای خنک کردن محیط‌های کوچک استفاده می‌کنند. ظرفیت سرمایشی این دستگاه حدود 2 تن تبرید است. این دستگاه مجهز به پمپ سیرکولاسیون بوده، از این رو راندمان و بازده بالایی دارد.
قیمت این نوع مینی چیلر در بازار داخلی حدود 20 تا 30 میلیون تومان است. البته نوع برند، ظرفیت، جنس مواد اولیه و قطعات و موارد این چنینی می‌تواند روی آن تاثیرگذار باشد.

قیمت مینی چیلر 4 تن

مینی چیلر با ظرفیت 4 تن در قابلیت‌هایش تفاوت چندانی با مینی چیلر 2 تنی ندارد. اما بازده و راندمان بالایی در سرمایش محیط دارد. در حال حاضر این مینی چیلر با قیمت 40 تا 50 میلیون تومان در حال فروش است.

انواع چیلر

قیمت مینی چیلر 5 تن

این نوع مینی چیلر دارای دو کمپرسور بوده و با برق سه فاز کار می‌کند. از مینی چیلر 5 تنی تنها می‌توان برای محیط‌هایی با متراژ کم استفاده کرد. ظرفیت سرمایش آن BTU 60 بوده و کمپرسورهای آن دو فن دارد. صدای دستگاه کمتر از 60 دسی‌بل بوده و در زمان روشن بودن صدای زیادی ندارد. این موضوع باعث شده تا گزینه مناسبی برای آپارتمان‌های مسکونی باشد.
قیمت این دستگاه اکنون بین 50 تا 60 میلیون تومان است.

قیمت مینی چیلر ایرانی

مینی چیلرهای ایرانی مانند مینی ‌چیلرهای خارجی برای مصارف خانگی و صنعتی استفاده می‌شوند. سیکل تبرید در مینی چیلرهای ایرانی مشابه خارجی آن است و در ساختش از بهترین مواد اولیه استفاده کرده‌اند. تمام بخش‌های مینی چیلر ایرانی را مطابق با استاندارد جهانی ساخته‌اند. بدین ترتیب کالای تولید شده کیفیت ساخت بسیار بالایی خواهد داشت.

مینی چیلرهای ایرانی با توجه به ظرفیت‌های مختلفی که دارند، برای فضاهای متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. ازجمله عواملی که ظرفیت مینی چیلر را مشخص می‌کند می‌توان به نوع کمپرسور، اواپراتور و قطعات به کار رفته در آن اشاره کرد. در ایران شرکت‌ها و کارخانه‌های بسیاری تولید مینی چیلر را در خط تولید خود قرار داده‌اند. آرتانسیم هم یکی از این تولیدکنندگان مینی چیلر ایرانی است.
قیمت مینی چیلر ایرانی در حال حاضر در بازار داخلی با توجه به ظرفیت تولیدی، برند مورد نظر، کیفیت قطعات و…. متفاوت خواهد بود. برای اطلاع از قیمت روز انواع تهویه مطبوع به مقاله قیمت روز انواع سیستم های تهویه مطبوع رجوع کنید.

چیلر صنعتی

قیمت مینی چیلر خانگی

مینی چیلرها را می‌توان مانند سایر سیستم‌های تهویه برای بخش خانگی، تجاری و صنعتی استفاده کرد. در واقع عاملی که مشخص می‌کند کدام مینی چیلر برای کدام محیط مناسب بوده، ظرفیت دستگاه است. ظرفیت دستگاه مشخص می‌کند که آیا مینی چیلر قادر است تا محیط‍ بزرگ و کارگاهی را خنک کند یا خیر.
در حال حاضر از مینی چیلرهای زیر 10 تن برای مصارف خانگی استفاده می‌کنند. این مینی چیلرها با توجه به ظرفیت محدودی که دارند تنها مناسب برای متراژهای کوچک هستند. حداکثر متراژی که می‌توان از مینی چیلرهای 10 تن استفاده کرد واحدهای 200 متری هستند.

قیمت مینی چیلرهای خانگی هم با توجه به ظرفیت، نوع دستگاه و… نامشخص بوده و برای خرید باید از قیمت روز محصولات آگاه شوید.

تمام قیمت‌های عنوان گردیده در این بلاگ به صورت میانگین هستند. در واقع این قیمت‌ها می‌توانند تحت تاثیر معیارهای مختلفی چون برند تولید کننده، ظرفیت دستگاه، نوسانات بازار، کیفیت قطعات استفاده شده و… کاهش یا افزایش داشته باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا