راه اندازی فروشگاه نمایندگی تهویه مطبوع

راه اندازی فروشگاه نمایندگی تهویه مطبوع

در بازار کسب و کار امروز، راه‌اندازی فروشگاه نمایندگی تهویه مطبوع که یک صنف پردرآمد و پر بازده است بسیار رواج پیدا کرده است. این شغل در جامعه امروزی، خواهان خود را دارد و فروش آن تنها مختص مقطعی از فصل تابستان یا زمستان سال نیست. فروشگاه نمایندگی تهویه مطبوع علاوه بر فروش مناسب هنگام آغاز تابستان، در طی سال هم فروش خود را دارند و می‌توان گفت از جمله مشاغلی است که در ابعاد کوچک هم درآمدزایی ایده‌آلی را دارد.

امروز در کشور ما فروشگاه نمایندگی تهویه مطبوع تنها مختص خرید اسپلیت، داکت اسپلیت، چیلر و فن کویل ایرانی نیست. در این نمایندگی ها علاوه بر فروش انواع سیستم های تهویه مطبوع ایرانی؛ انواع داکت اسپلیت برندهای خارجی از جمله ال جی، گرین، گری، یورک آمریکا و سایر سیستم های تهویه مطبوع ایرانی و خارجی هم عرضه می‌شود.

در ادامه با بهترین تولیدکننده داکت اسپلیت آرتانسیم همراه باشید تا توضیح دهیم که اگر به دنبال راه‌اندازی فروشگاه نمایندگی تهویه مطبوع هستید باید به چه نکاتی توجه کنید و چه مسائلی را بررسی کنید تا بتوانید یک فروشگاه نمایندگی تهویه مطبوع مناسب داشته باشید.

نمایندگی تهویه مطبوع

 

اطلاعات مورد نیاز برای راه‌اندازی فروشگاه نمایندگی تهویه مطبوع

برای را‌ه‌اندازی یک فروشگاه نمایندگی تهویه مطبوع باید قبل از هر اقدامی، اطلاعات کلی درباره این کسب و کار داشته باشید. اطلاعاتی از جمله میزان درآمد فروش سیستم های تهویه مطبوع، قوانین مالیاتی، مقدار سرمایه مورد نیاز برای خرید سیستم های تهویه مطبوع، دستگاه های تهویه مطبوع و محصولات مورد نیاز و … که نیاز اساسی برای راه‌اندازی فروشگاه نمایندگی تهویه مطبوع است.

 

موقعیت مکانی فروشگاه نمایندگی تهویه مطبوع

برای انتخاب مغازه یا فروشگاه نمایندگی مورد نظرتان باید به بودجه‌‌ای که دارید توجه کنید. برای مثال یک مغازه با متراژ کوچک در نبش خیابان اصلی پرتردد خیلی بهتر از یک مغازه بزرگ در خیابان فرعی است. انتخاب مکان راه اندازی فروشگاه نمایندگی تهویه مطبوع و بزرگی ویترین مغازه و تابلو مغازه یا نمایندگی نقش بسیار مهمی در جذب مشتری دارد، از طرفی باید سعی کنید مکانی را برای فروشگاه انتخاب کنید که نزدیک به سازمان ها، دانشگاه‌ها یا اداره های خصوصی باشد.

فروشگاه تهویه مطبوع

تابلو و ویترین فروشگاه نمایندگی تهویه مطبوع

اولین موردی که در ورود توجه مشتری را جلب می‌کند تابلو و دکوراسیون فروشگاه نمایندگی تهویه مطبوع است. تابلو و  دکور فروشگاه باید طراحی خوبی داشته باشد؛ به این صورت که توسط مشتری به راحتی متوجه محصولات موجود و سیستم های تهویه مطبوع موجود گردد. به راحتی بتواند سیستم تهویه مطبوع مورد نظرش را پیدا کند. استفاده از رنگ‌های شاد و جذاب و حتی تابلو های شیک و نورانی هم می‌تواند مشتری را به سمت خود جذب کند.

 

جواز کسب فعالیت مربوطه

برای راه اندازی هر کسب و کاری باید از اتحادیه مربوط به آن کسب و کار اجازه فعالیت خود را کسب کنید. اما برای گرفتن جواز کسب فروشگاه نمایندگی تهویه مطبوع بهتر است به اتحادیه اصناف شهر خود مراجعه کنید. برای کسب جواز  هر شغلی به مدارکی نیاز است که با یکبار مراجعه به اتحادیه لیست مدارک مورد نیاز را به شما خواهند گفت.

قیمت داکت اسپلیت

انتخاب سیستم های تهویه مطبوع

باید انتخاب کنید که چه نوع تهوبه مطبوعی را بیشتر در فروشگاه‌تان قرار می‌دهید، باید قبل از راه اندازی فروشگاه نمایندگی داکت اسپلیت به این موضوع فکر کنید. پیشنهاد می‌کنیم در کنار تهویه مطبوع برندهای خارجی از سیستم های تهویه مطبوع ایرانی هم استفاده کنید تا از تولید داخلی هم حمایت کرده باشید.

برای شروع کار بهتر است از هر برند ایرانی تولیدکننده تهویه مطبوع از جمله داکت اسپلیت، چیلر، فن کویل، هواساز، سردخانه و زنت یک مارک را انتخاب کنید و اخذ نمایندگی یک شرکت یا برند تولیدکننده تهویه مطبوع را در دستور کار خود قرار دهید. در آخر از تمامی محصولات موجود در فروشگاه لیستی تهیه کنید تا موجودی سیستم های تهویه مطبوع تحت کنترل‌تان باشد.

اطلاع از قیمت روز دستگاه های تهویه مطبوع از جمله داکت اسپلیت، چیلر و فن کویل در سودآوری شما بسیار تاثیرگذار است. هرچه بتوانید خرید دستگاه تهویه مطبوع از جمله داکت اسپلیت را با قیمت بهتری انجام دهید قطعا برای فروش، سود شما هم بیشتر خواهد بود. در ادامه لیستی از اجناسی که در هر فروشگاه نمایندگی  باید موجود باشد را می‌توانید مطالعه کنید:

  1. انواع داکت اسپلیت
  2. انواع چیلر
  3. انواع فن کویل
  4. انواع هواساز
  5. انواع دستگاه های زنت
  6. و تجهیزات سردخانه ای

از دیگر خدماتی که یک فروشگاه نمایندگی تهویه مطبوع می‌تواند ارائه دهد:

  1. تعمیرات تهویه مطبوع
  2. نصب انواع سیستم های تهویه مطبوع از جمله داکت اسپلیت، چیلر ها و فن کویل ها
  3. فروش قطعات یدکی

انتخاب نام فروشگاه نمایندگی تهویه مطبوع

از انتخاب اسم برای فروشگاه نمایندگی تهویه مطبوع خود غافل نشوید، یک اسم زیبا برای فروشگاه می‌تواند باعث شهرت بیشتر و پیشرفت آن شود. به دلیل اینکه بیشتر مشتریان این شغل شریف بیشتر سازندگان و مدیران شرکت ها هستند. بهتر است از نام‌های معنا دار استفاده کنید که بیشتر در ذهن مشتری ماندگار می‌شود تا انتخاب اسم های خیلی سخت و مفهومی که هیچ معنای خاصی ندارند.

 

تبلیغات و بازاریابی

حال برای افزایش فروش و جذب مشتری بیشتر در خصوص سیستم های تهویه مطبوع باید تبلیغات خود را شروع کنید، روش‌های مختلفی برای این‌کار وجود دارد. برای شروع، بهترین راه می‌تواند پخش تراکت‎های تبلیغاتی داکت اسپلیت، چیلر یا فن کویل باشد. تبلیغات از طریق سامانه پیامکی برای محدوده مورد نظر، چاپ کاتالوگ، تبلیغات در صفحات مجازی و… از دیگر روش‌های مهم در این حوزه تبلیغات است.

سعی کنید حداقل در هر فصل از سال برای بیشتر دیده شدن فروشگاه خود تخفیف و حراج‌های فصلی در نظر بگیرید یا در اواخر سال بخشی از محصولات تهویه مطبوع را در حراج‌های فصلی قرار دهید تا سفارش های سیستم های تهویه مطبوع را جذب کنید.

 

سایت فروشگاه نمایندگی تهویه مطبوع

بعد از راه‌اندازی فروشگاه نمایندگی تهویه مطبوع بهتر است برای بیشتر دیده شدن و حرفه‌‌ای تر شدن در این زمینه یک سایت اینترنتی برای فروشگاه خودتان راه بیندازید، تا بتوانید محصولاتتان را به صورت اینترنتی به فروش برسانید. بهتر است از افراد متخصص در زمینه سایت و سئو در این زمینه کمک بگیرید و تمام محصولات خود را  اعم از داکت اسپلیت، چیلر و فن کویل به همراه عکس، نمونه و مشخصات کامل وارد سایت کنید. برای بیشتر دیده شدن و معرفی شدن سایت فروشگاه تهویه مطبوع، می‌توانید تخفیف های ویژه در نظر بگیرید.

نمایندگی داکت اسپلیت

مالیات

همه کسب و کار های قانونی می بایست سالانه مبلغی از درآمد فروش خود را به مالیات اختصاص دهند. البته مالیات سالانه هر صنفی و شغلی متفاوت است و با توحه  به میزان فروش سال مالیات شما را اعلام می‌کنند. حتما بعد از شروع فعالیت خود برای تشکیل پرونده مالیاتی به اداره مالیات شهر خود مراجعه کنید به دلیل اینکه اگر مالیات خود را سالانه پرداخت نکنید هزینه دیرکرد و جریمه به آن اضافه خواهد شد.

 

استخدام کارمند یا فروشنده

پس از راه اندازی فروشگاه نمایندگی تهویه مطبوع، باید متناسب با متراژ فروشگاه خود فروشنده و کارمند استخدام کنید. اگر فروشگاهی بزرگ دارید باید تعداد نفرات بیشتری را انتخاب کنید. سعی کنید در استخدام معیارهایی را چون روابط عمومی بالا، تحصیلات، مهارت، آشنا به ترفندهای بازاریابی و خوش اخلاق و خوش رو بودن را ملاک قرار دهید. تا با رفتار و اخلاق خوب خود بتوانند مشتری را جذب فروشگاه کنند، کسی از فروشگاهی که فروشنده بداخلاق دارد خرید نمی‌کند.

 

صندوق فروشگاهی و سیستم حسابداری

برای رسیدگی به حساب‌های فروشگاه بهتر است از یک سیستم حسابداری ساده ( هلو) استفاده کنید. با استفاده از این سیستم‌ها می‌توانید میزان فروش ماهانه، موجودی کالای فروش رفته، موجودی باقی مانده، حقوق فروشندگان، هزینه‌های جانبی ( شارژ، تبلیغات، ارسال کالا) را محاسبه کنید و به راحتی به تمامی آن‌ها دسترسی پیدا کنید. با استفاده از این روش، یک مدیریت قوی و برنامه ریزی درست خواهید داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا