داکت اسپلیت

چه فاکتورهایی روی قیمت داکت اسپلیت نقش دارد؟

داکت اسپلیت‌ها یکی از رایج‌ترین سیستم‌های تهویه هستند که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند. داکت اسپلیت‌ها هم مانند دیگر سیستم‌های تهویه مزایا و معایب خاص خود را دارند. این مزایا و معایب باعث شده تا میزان فروش داکت اسپلیت‌ها و قیمت داکت اسپلیت در مقایسه با دیگر سیستم‌های تهویه افزایش پیدا کند. پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید داکت اسپلیت مزایا و معایب و تمام ویژگی‌های آن را مورد بررسی قرار دهید.

تهویه داکت اسپلیت

این سیستم تنها یکی از قسمت ‌های دفتر کار و منزل را خنک می کند. شما به همین دلیل باید به خوبی مسئله را در نظر بگیرید و سپس یکی از انواع این سیستم گرمایشی و سرمایشی را خریداری کنید. فاکتورهای زیادی روی قیمت انواع این سیستم سرمایشی و گرمایشی تاثیر می گذارد که در ادامه آنها را توضیح می دهیم. با آرتانسیم تولیدکننده انواع داکت اسپلیت، چیلر و فن کویل همراه باشید.

نکاتی در مورد قیمت داکت اسپلیت

 یکی از مهمترین نکاتی که افراد زمان خرید داکت اسپلیت به آن اهمیت می ‌دهند قیمت می باشد. خصوصیاتی مانند نوع سیستم، برند، ظرفیت، میزان حجم دهی و غیره قیمت این سیستم سرمایشی و گرمایشی را تعیین می‌ کند.

داکت اسپلیت گری

قیمت انواع داکت هایی که اینورتر دار هستند نسبت به نمونه ‌های معمولی بالاتر است. فناوری پیشرفته تری را برای داکت های اینورتر به کار می‌ گیرند. برای اینکه بدانید چه فاکتورهایی روی قیمت داکت اسپلیت نقش دارد تا انتهای این مقاله با آرتانسیم تولیدکننده انواع داکت اسپلیت، چیلر و فن کویل همراه باشید. برخی از مهمترین فاکتورهای تاثیر گذار روی قیمت داکت اسپلیت عبارت است از :

سیستم‌های مکمل گرمایی

داکت اسپلیت‌ها معمولا به عنوان سیستم سرمایشی مورد استفاده قرار می‌گیرند، این سیستم‌ها از نظر گرمایشی وضعیت مطلوبی ندارند. در این سیستم‌ها به کمک انرژی برق و کمپرسور عمل گرمایشی و سرمایشی انجام می‌شود.

بهتر است برای گرفتن نتیجه مطلوب از تکمیل کننده‌های گرمایشی استفاده شود. در صورتی که بخواهید از این سیستم هم به عنوان سیستم گرمایشی استفاده کنید باید برای تکمیل کردن و تقویت بخش گرمایشی آن هزینه کنید. این کار می‌تواند موجب افزایش هزینه خرید داکت اسپلیت شود و روی قیمت نهایی آن تاثیرگذار باشد.

کانال ها

هوای سرد و گرم داکت اسپلیت از طریق کانال‌ها به محیط داخلی منتقل می‌شود. نحوه کانال کشی و تعداد کانال‌ها در هر ساختمانی با توجه به نقشه ساختمان متفاوت است.

کانال‌ها ابعاد مختلفی دارند و کیفیت و ابعاد آن‌ها متفاوت می‌باشد. قطعا کانال کشی داکت اسپلیت و عایق‌کاری آن‌ها می‌تواند روی نتیجه نهایی تاثیرگذار باشد. برای کانال کشی در زیر سقف کاذب باید از عایق‌های حرارتی و رطوبتی استفاده شود. دیگر سیستم‌های تهویه، نیازی به کانال کشی ندارند اما داکت اسپلیت‌ها به کانال کشی جداگانه نیاز خواهند داشت.

عملکرد داکت اسپلیت

 تاثیر کانال های سیستم یکی از مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار روی قیمت این سیستم سرمایشی و گرمایشی می ‌باشد. هوای سرد و گرمی که از درون داکت انتشار پیدا می‌ کند توسط کانال ها به بخش ‌های متنوع انتقال داده می‌ شود.

نحوه کانال کشی در هر یک از ساختمان ها متفاوت می باشد. هر یک از کانال‌ های این سیستم سرمایشی و گرمایشی با یکدیگر فرق می ‌کند. کیفیت ابعاد هر یک از آنها با یکدیگر متفاوت است.

بر همین اساس قیمت خرید آنها فرق می‌ کند. زمان کانال کشی در قسمت زیر سقف کاذب از عایق رطوبتی و حرارتی استفاده می‌ شود. کانال کشی همراه با عایق کاری موجب افزایش قیمت داکت می ‌گردد. قبل از خرید نیازتان را باید بدانید و سپس این سیستم سرمایشی و گرمایشی را خریداری کنید.

 دمپر الکتریکی داکت

داکت اسپلیت‌ها همانند کولرهای گازی در ابعاد بزرگتری هم تولید می‌شوند، یونیت‌های داخلی این سیستم‌ها در زیر سقف کاذب نصب خواهند شد. اسپلیت‌ها هوای اتاق‌ها و فضاهای داخلی را به یک اندازه گرم و سرد می‌کند. دمپرهای الکتریکی در مسیر کانال‌های ورودی اتاق‌ها نصب شده و وظیفه کنترل دمای محیط را به عهده دارند.
نصب این دمپرها با قیمت بسیار بالایی همراه است از این رو می‌تواند روی قیمت نهایی داکت اسپلیت تاثیرگذار باشد.  

دمپر الکتریکی به عنوان یکی دیگر از فاکتورهای تعیین کننده قیمت داکت اسپلیت می باشد. این نمونه سیستم سرمایشی و گرمایشی شبیه کولر گازی است. البته آن را در سایز بزرگتر تولید می ‌کنند. یونیت داخلی آن در قسمت زیر سقف کاذب نصب می کنند.

اجزای داکت اسپلیت

در مسیر هر یک از کانال های این سیستم دمپر الکتریکی نصب می شود. هر یک از این دمپرها می‌ توانند هوای ورودی به درون اتاق را کنترل نمایند. دمپر های نصب شده روی این سیستم سرمایشی و گرمایشی قیمت خرید بالایی دارند. به همین دلیل هزینه خرید این سیستم افزایش پیدا می‌ کند.

تاثیر ابعاد و اندازه بر قیمت داکت اسپلیت

یکی از مهم‌ترین مواردی که می‌تواند روی قیمت نهایی و قیمت خرید داکت اسپلیت تاثیر بگذارد، ابعاد و اندازه داکت اسپلیت است. ابعاد پنل خارجی و یونیت داخلی روی قیمت تاثیرگذارند، معمولا دستگاه‌هایی که یونیت بیرونی کوچک و پنل داخلی دارند خرید به صرفه‌تری در مقایسه با دیگر سیستم‌ها دارند. ظرفیت حرارتی و برودتی هر سیستم با ظرفیت آن رابطه مستقیم دارد.

 ابعاد و اندازه به عنوان یکی دیگر از فاکتورهای مهم و تاثیر‌گذار روی قیمت این سیستم به شمار می ‌رود. اندازه و ابعاد نمونه‌ های کانالی عوامل موثر برای تعیین قیمت سیستم سرمایشی و گرمایشی است. ابعاد پنل خارجی و همچنین یونیت داخلی این سیستم قیمت نهایی دستگاه را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

دستگاه هایی که دارای یونیت بیرونی کوچک و پنل داخلی هستند هزینه خریداری شان به صرفه تر می باشد. ابعاد و اندازه کوچک این سیستم نشان دهنده ظرفیت گرمایشی و سرمایشی آن است. ظرفیت حرارتی و برودتی این سیستم با ابعاد سیستم ارتباط مستقیم پیدا می ‌کند.

جهت مطالعه مقاله مزیت های داکت اسپلیت این مقاله را از سری مقالات تخصصی تهویه مطبوع آرتانسیم (تولید کننده انواع داکت اسپلیت و چیلر) مطالعه کنید.

داکت اسپلیت ایرانی

تاثیر کندانسور نصب شده بر قیمت داکت اسپلیت

کندانسور نصب گردیده روی داکت اسپلیت، یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده قیمت داکت اسپلیت است. کیفیت کندانسور و نوع ساعت آن می‌تواند روی قیمت نهایی تاثیرگذار باشد.
کندانسور وظیفه کاهش دما و تبدیل مبرد از گاز به مایع را به عهده دارد. کندانسور بازده و کارایی دستگاه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

بسیاری از تولیدکنندگان برای کاهش قیمت داکت اسپلیت، از اجناس و قطعات بی‌کیفیت استفاده می‌کنند. بدین ترتیب با استفاده از متریال بی‌کیفیت قیمت نهایی خرید داکت اسپلیت کاهش پیدا می‌کند، در مقابل طول عمر آن هم کاهش می‌یابد. در هنگام خرید داکت اسپلیت حتما این نکات را مورد بررسی قرار دهید. 

کندانسور نصب گردیده روی داکت اسپلیت به عنوان یکی دیگر از فاکتورهای تعیین کننده قیمت دستگاه شناخته می‌ شود. کیفیت و نوع ساخت کندانسور روی قیمت تاثیر می گذارد. کندانسور به عنوان یک مبدل حرارتی شناخته می ‌شود که در یونیت های خارجی نصب می گردد.

متراکم کردن مبرد درون دستگاه بر عهده این قطعه می باشد. وظیفه اصلی کندانسور کاهش دادن دما و همچنین تبدیل کردن مبرد از محلول گاز به مایع می باشد. کندانسور روی کارایی دستگاه تاثیر زیادی می ‌گذارد.

مصرف انرژی دستگاه

مصرف انرژی به عنوان یکی دیگر از فاکتورهای تعیین کننده قیمت داکت اسپلیت است. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که نمونه‌ های اینورتر این سیستم سرمایشی و گرمایشی قیمت خریداری بالاتری دارند. مصرف انرژی در نمونه‌ های اینورتر کمتر از مدل های معمولی است.

طرز کار داکت اسپلیت

برای ساخت انواع دستگاه های اینورتر از تکنولوژی خاصی استفاده می‌ کنند. باید به خوبی بدانید که کمپرسور اینورتر و معمولی روی افزایش و کاهش انرژی مصرفی تاثیر زیادی می‌ گذارد. جهت مطالعه بیشتر می توانید به مقاله معایب داکت اسپلیت مراجعه کنید.

جمع بندی

بسیاری از افراد برای پایین آوردن قیمت این سیستم سرمایشی و گرمایشی از اجناس بی‌کیفیت استفاده می کنند. شما باید به خوبی بدانید که اگر متریال های با کیفیت برای تولید این دستگاه استفاده نشود طول عمر آن کاهش پیدا خواهد کرد.

اگر به خوبی کیفیت دستگاه را مورد بررسی قرار ندهید و سپس سیستم سرمایشی و گرمایشی را نصب کنید کارایی لازم را از آن دریافت نخواهید کرد. بدون توجه به قیمت داکت اسپلیت باید به خوبی در مورد کیفیت اطلاعات بیشتری کسب کنید و سپس آن را برای ساختمان خریداری نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا