تلفن دفتر مرکزی: 02122099802

چه فاکتورهایی روی قیمت داکت اسپلیت نقش دارد؟

چه فاکتورهایی روی قیمت داکت اسپلیت نقش دارد؟

یکی از مهمترین نکاتی که افراد زمان خرید داکت اسپلیت به آن اهمیت می ‌دهند قیمت می باشد. خصوصیاتی مانند نوع سیستم، برند، ظرفیت، میزان حجم دهی و غیره قیمت این سیستم سرمایشی و گرمایشی را تعیین می‌ کند. قیمت انواع داکت هایی که اینورتر دار هستند نسبت به نمونه ‌های معمولی بالاتر است. فناوری پیشرفته تری را برای داکت های اینورتر به کار می‌ گیرند. برای اینکه بدانید چه فاکتورهایی روی قیمت داکت اسپلیت نقش دارد تا انتهای این مقاله با آرتانسیم تولیدکننده انواع داکت اسپلیت، چیلر و فن کویل همراه باشید.

این سیستم تنها یکی از قسمت ‌های دفتر کار و منزل را خنک می کند. شما به همین دلیل باید به خوبی مسئله را در نظر بگیرید و سپس یکی از انواع این سیستم گرمایشی و سرمایشی را خریداری کنید. فاکتورهای زیادی روی قیمت انواع این سیستم سرمایشی و گرمایشی تاثیر می گذارد که در ادامه آنها را توضیح می دهیم. با آرتانسیم تولیدکننده انواع داکت اسپلیت، چیلر و فن کویل همراه باشید.

نکاتی در مورد قیمت داکت اسپلیت

 برخی از مهمترین فاکتورهای تاثیر گذار روی قیمت داکت اسپلیت عبارت است از :

1. کانال ها

 تاثیر کانال های سیستم یکی از مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار روی قیمت این سیستم سرمایشی و گرمایشی می ‌باشد. هوای سرد و گرمی که از درون داکت انتشار پیدا می‌ کند توسط کانال ها به بخش ‌های متنوع انتقال داده می‌ شود. نحوه کانال کشی در هر یک از ساختمان ها متفاوت می باشد. هر یک از کانال‌ های این سیستم سرمایشی و گرمایشی با یکدیگر فرق می ‌کند. کیفیت ابعاد هر یک از آنها با یکدیگر متفاوت است.

بر همین اساس قیمت خرید آنها فرق می‌ کند. زمان کانال کشی در قسمت زیر سقف کاذب از عایق رطوبتی و حرارتی استفاده می‌ شود. کانال کشی همراه با عایق کاری موجب افزایش قیمت داکت می ‌گردد. قبل از خرید نیازتان را باید بدانید و سپس این سیستم سرمایشی و گرمایشی را خریداری کنید.

2. دمپر الکتریکی داکت

دمپر الکتریکی به عنوان یکی دیگر از فاکتورهای تعیین کننده قیمت داکت اسپلیت می باشد. این نمونه سیستم سرمایشی و گرمایشی شبیه کولر گازی است. البته آن را در سایز بزرگتر تولید می ‌کنند. یونیت داخلی آن در قسمت زیر سقف کاذب نصب می کنند.

در مسیر هر یک از کانال های این سیستم دمپر الکتریکی نصب می شود. هر یک از این دمپرها می‌ توانند هوای ورودی به درون اتاق را کنترل نمایند. دمپر های نصب شده روی این سیستم سرمایشی و گرمایشی قیمت خرید بالایی دارند. به همین دلیل هزینه خرید این سیستم افزایش پیدا می‌ کند.

3. تاثیر ابعاد و اندازه بر قیمت داکت اسپلیت

 ابعاد و اندازه به عنوان یکی دیگر از فاکتورهای مهم و تاثیر‌گذار روی قیمت این سیستم به شمار می ‌رود. اندازه و ابعاد نمونه‌ های کانالی عوامل موثر برای تعیین قیمت سیستم سرمایشی و گرمایشی است. ابعاد پنل خارجی و همچنین یونیت داخلی این سیستم قیمت نهایی دستگاه را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

دستگاه هایی که دارای یونیت بیرونی کوچک و پنل داخلی هستند هزینه خریداری شان به صرفه تر می باشد. ابعاد و اندازه کوچک این سیستم نشان دهنده ظرفیت گرمایشی و سرمایشی آن است. ظرفیت حرارتی و برودتی این سیستم با ابعاد سیستم ارتباط مستقیم پیدا می ‌کند.

جهت مطالعه مقاله مزیت های داکت اسپلیت این مقاله را از سری مقالات تخصصی تهویه مطبوع آرتانسیم (تولید کننده انواع داکت اسپلیت و چیلر) مطالعه کنید.

داکت اسپلیت

4. تاثیر کندانسور نصب شده بر قیمت داکت اسپلیت

کندانسور نصب شده روی داکت اسپلیت به عنوان یکی دیگر از فاکتورهای تعیین کننده قیمت دستگاه شناخته می‌ شود. کیفیت و نوع ساخت کندانسور روی قیمت تاثیر می گذارد. کندانسور به عنوان یک مبدل حرارتی شناخته می ‌شود که در یونیت های خارجی نصب می گردد.

متراکم کردن مبرد درون دستگاه بر عهده این قطعه می باشد. وظیفه اصلی کندانسور کاهش دادن دما و همچنین تبدیل کردن مبرد از محلول گاز به مایع می باشد. کندانسور روی کارایی دستگاه تاثیر زیادی می ‌گذارد.

5. مصرف انرژی دستگاه

مصرف انرژی به عنوان یکی دیگر از فاکتورهای تعیین کننده قیمت داکت اسپلیت است. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که نمونه‌ های اینورتر این سیستم سرمایشی و گرمایشی قیمت خریداری بالاتری دارند. مصرف انرژی در نمونه‌ های اینورتر کمتر از مدل های معمولی است.

برای ساخت انواع دستگاه های اینورتر از تکنولوژی خاصی استفاده می‌ کنند. باید به خوبی بدانید که کمپرسور اینورتر و معمولی روی افزایش و کاهش انرژی مصرفی تاثیر زیادی می‌ گذارد. جهت مطالعه بیشتر می توانید به مقاله معایب داکت اسپلیت مراجعه کنید.

جمع بندی

بسیاری از افراد برای پایین آوردن قیمت این سیستم سرمایشی و گرمایشی از اجناس بی‌کیفیت استفاده می کنند. شما باید به خوبی بدانید که اگر متریال های با کیفیت برای تولید این دستگاه استفاده نشود طول عمر آن کاهش پیدا خواهد کرد.

اگر به خوبی کیفیت دستگاه را مورد بررسی قرار ندهید و سپس سیستم سرمایشی و گرمایشی را نصب کنید کارایی لازم را از آن دریافت نخواهید کرد. بدون توجه به قیمت داکت اسپلیت باید به خوبی در مورد کیفیت اطلاعات بیشتری کسب کنید و سپس آن را برای ساختمان خریداری نمایید.


نظر بدهید

حاصل عددی