تلفن دفتر مرکزی: 02122099802

هواساز چیست و انواع هواساز

هواساز چیست و انواع هواساز

یکی از انواع دستگاه هایی که برای انتقال و تامین کردن جریان هوای مناسب در ساختمان های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد هواساز می باشد. این دستگاه برای تهویه، سرمایش و گرمایش به عنوان یکی از بهترین سیستم های تهویه مطبوع معرفی می شود.

این دستگاه را با نام‌ های انتقال هوا، هوارسان و .... در بازار می ‌شناسند. در سه مدل معمولی، سقفی توکار و هایژنیک این دستگاه را تولید کرده و وارد بازار می نمایند. به طور کلی می توانیم اهداف اصلی مربوط به استفاده از این دستگاه را کنترل دما، تصفیه هوا، تنظیم اکسیژن، تنظیم رطوبت و ... بدانیم.

برای اینکه بدانید هواساز چیست و با انواع هواساز آشنا شوید؛ با آرتانسیم تولید کننده انواع داکت اسپلیت، چیلر و فن کویل همراه باشید.

انواع هواساز

پیشنهاد برای مطالعه بیشتر : روف تاپ پکیج چیست از سری مقالات آرتاسیستم تولید کننده انواع داکت اسپلیت و چیلر را مطالعه کنید.

اهمیت استفاده از هواساز

این سیستم به عنوان یکی از پر مصرف ترین دستگاه های صنعتی شناخته می شود که نیازهای گوناگون را برآورده می سازد. کاربردهای متفاوتی را از این دستگاه دریافت می کنید.

به همین دلیل تنوع زیادی در طراحی این دستگاه وجود دارد. استفاده از دستگاه هواساز برای فضاهایی رایج می باشد که دارای مساحت یکپارچه و زیاد هستند. با توجه به این مسئله که این دستگاه به عنوان یکی از دستگاه‌ های مرکزی به کار گرفته می‌ شود برای فضاهای تفکیک شده انتخاب مناسبی نمی ‌باشد.

هواساز کوچک

انواع هواساز  

دستگاه هواساز بر اساس کاربرد متفاوتی که دارد در مدل های متنوعی تولید و طراحی می گردد. به طور کلی این دستگاه را به سه دسته تقسیم بندی می کنند که عبارت است از :

1. دستگاه هوارسان

 یکی از آنها که به عنوان پرمصرف ترین مدل دستگاه ها به شمار می‌ رود دستگاه هوارسان می باشد. این دستگاه از سه قسمت بسترهای فیلتراسیون محفظه، اختلاط هوا و محفظه فن طراحی می گردد. هوای وارد شده به این دستگاه می‌ تواند به صورت کاملا هوای تازه باشد و بخش زیادی از هوای تازه را به ساختمان برگشت دهد.

از این نمونه دستگاه برای تهویه مطبوع بسیاری از ساختمان های ورزشی، فرهنگی، تجاری، تفریحی، درمانی، اداری و غیره استفاده می کنند.

دستگاه هواساز

2. دستگاه ایرواشر

 این دستگاه بدون کویل سرمایشی است. به وسیله پاشش آب و همچنین عبور هوا از درون آن، در این دستگاه سرمایش تبخیری ایجاد می گردد و موجب کاهش پیدا کردن دمای هوا خواهد شد.

در این دستگاه از بستر فیلتراسیون استفاده می کنند. بر اساس کاربری و همچنین رطوبت مورد نیاز این دستگاه، باید بدانید که آن را در سه کلاس ۴ ، ۶ و ۸ طراحی می نمایند. از این دستگاه‌ ها برای تهویه مطبوع بسیاری از سالن های تولید، صنایع نساجی، سالن های پرورش قارچ، فضای مسجد و غیره استفاده می نمایند.

3. دستگاه هایژنیک

 پیچیده ترین مدل این دستگاه نمونه‌ هایژنیک می‌ باشد. از دستگاه‌ های هایژنیک برای تهویه، ایجاد فشار مثبت، فیلتراسیون کنترل دما و غیره استفاده می کنند. فضای هر یک از اتاق های تمیز با استفاده از این دستگاه به درجه مناسب می ‌رسد.

بیشترین بسترهای مربوط به فیلتراسیون هایژنیک در نوع پلاگ فن است. کنترلرهای این دستگاه دارای کیفیت و کاربرد مناسبی هستند. از نمونه ‌های هایژنیک در صنایع الکترونیکی، بیمارستان ها، صنایع دارویی، پژوهشگاه‌ ها، صنایع نظامی و آزمایشگاه ها استفاده می کنند.

 به صورت کلی باید به خوبی بدانید که این دستگاه یکی از دستگاه‌ های مناسب برای تهویه مطبوع پروژه‌ های ورزشی، مسکونی، تجاری، مراکز درمانی و غیره استفاده می شود.

شرکت هواساز

این نمونه دستگاه با مکش هوا و فیلتراسیون موجب افزایش و کاهش دما برای ساختمان های متفاوت می شود. وظیفه این هواساز تامین کردن آب گرم مربوط به کویل گرمایشی و همچنین تامین کردن سرمایش کویل سرمایشی می باشد.

پیشنهاد می کنیم مقاله داکت اسپلیت را از مطالب آرتانسیم (تولید کننده داکت اسپلیت و چیلر) را مطالعه کنید.

هواساز ساختمانی و صنعتی

هر یک از دستگاه های ساختمانی و صنعتی دارای ویژگی ها و مشخصات متنوع می باشند. شما می توانید نمونه های ساختمانی را در اماکن تجاری، اداری، مسکونی، آموزشی و .... نصب کنید.

از نظر ساختاری باید بدانید که بین هر دوی آنها تفاوت زیادی وجود ندارد. جریان آب گرم درون کویل به وسیله پکیج گازسوز راه می افتد. جریان آب سرد درون کویل ها به وسیله چیلرهای آپارتمانی به خوبی تامین می شود. به طور کلی باید بدانید که نمونه های صنعتی هوارسان شبیه به مدل خانگی می باشد.

قیمت هواساز

هزینه ای که شما برای هواساز پرداخت می کنید به مدل و برند دستگاه بستگی دارد. هر یک از انواع مدل های این دستگاه قیمت متفاوتی دارد. شما باید به خوبی هزینه خرید این دستگاه را از نظر کارایی که دارد بررسی کنید و سپس آن را خریداری کنید.

هر یک از دستگاه ها را از نظر کاربرد با فضایی که مد نظرتان است مطابقت دهید تا بتوانید بهترین دستگاه را خریداری نمایید. با خرید انواع این دستگاه از نمایندگی می توانید قیمت مناسبی برای خرید آن پرداخت کنید و گارانتی دستگاه را دریافت نمایید.

جهت مطالعه ویژگی های دستگاه هواساز به مقاله "ویژگی های دستگاه های هواساز" مراجعه کنید.


نظر بدهید

حاصل عددی