تهویه مطبوع هواساز

معرفی انواع سیستم تهویه مطبوع

یکی از مهمترین دستگاه هایی که باید در ساختمان های متنوع مورد استفاده قرار بگیرد، سیستم تهویه مطبوع می باشد. این سیستم را برای تهویه سازی هوای ساختمان نصب می کنند. مدل های متنوعی از این سیستم تهویه تولید می شود که هر یک از آنها دارای ویژگی های خاصی هستند. از جهت متنوع این دستگاه را در دسته بندی های متنوع قرار می دهند.

سیستم سرمایشی و گرمایشی مورد نظر را باید به صورت اصولی در ساختمان نصب کنید. از نظر حرارت و از نظر سیال این دستگاه را در دسته بندی های متنوعی قرار می دهند.

انواع فن کویل ایستاده

این نمونه سیستم تهویه را در مدل های متنوع تولید می کنند که هر یک از آنها را در ادامه معرفی می کنیم. با آرتانسیم(تولید کننده انواع داکت اسپلیت و چیلر) همراه باشید.

آشنایی با انواع انواع دستگاه تهویه مطبوع

برخی از انواع دستگاه های تهویه مطبوع که کاربرد متفاوتی در ساختمان های گوناگون دارند عبارت هستند از:

1. سیستم های انبساط مستقیم

این نمونه سیستم تهویه دارای یک واحد تهویه کننده می باشد که به صورت خودکفا کار می کند. این سیستم را در فضای داخل برای تهویه می توانید مورد استفاده قرار دهید. همچنین این دستگاه را در مجاورت دیگر سیستم ها می توانید نصب کنید. مایع مبرد این دستگاه به صورت مستقیم درون کویل سیستم تبخیر می شود. هوای عبوری مربوط به درون کویل ها موجب خنک شدن فضای اتاق می شود.

گرمایش هر یک از ساختمان ها با استفاده از این سیستم به صورت جداگانه تامین می گردد. این سیستم روی بسیاری از ساختمان ها قابلیت نصب دارد.

کندانسور تهویه مطبوع

2. سیستم تهویه تمام آب

در این سیستم یک سیال ناقل وجود دارد که مربوط به حرارت می باشد. آب سرد و آب گرم درون این سیستم تهویه به خوبی جابجا می شود. آب سرد و آب گرم به درون کویل های مبدل ارسال خواهد شد. در قسمت کویل ها هوایی که وارد می شود به وسیله بادزن در کمترین بازه زمانی از روی کویل رد می شود. باد زن هوای وارد شده را گرم و سرد می کند.

این نمونه دستگاه تهویه مطبوع را شما می توانید در بیشتر ساختمان های مسکونی و اداری نصب کنید. همچنین در دیگر ساختمان ها برای تهویه سازی نصب می شود.

3. سیستم هوا – آب

در این سیستم تهویه، آب سرد و آب گرم در بخش هایی که به دور از فضای تهویه است ارسال می شود. آب گرم و سرد درون مبدل های حرارتی ارسال می شود و بار حرارتی را به طور کامل جبران می کند. از طرف دیگر باید بدانید مقدار هوای سرد و گرم در این سیستم درون هواساز مرکزی قرار می گیرد. این سیستم وظیفه اش تامین کردن اندکی از بار حرارتی می باشد.

نیاز هر یک از اتاق ها را برای تامین هوای تازه، این سیستم بر عهده دارد. مبدل حرارتی نصب شده روی این سیستم می تواند دارای یک واحد القایی باشد. پنل تشعشعی که روی این سیستم نصب شده است از جمله ویژگی ها و مشخصات مهم آن به شمار می رود.

پیشنهاد آرتانسیم(گروه تولیدی داکت اسپلیت و چیلر) جهت مطالعه بیشتر : مزایا و معایب داکت اسپلیت چیست؟

4. سیستم تهویه آب و هوا

این سیستم یکی از سیستم هایی می باشد که قابلیت گرمایش و سرمایش ساختمان را بر عهده دارد. بر اساس اقتضای فصل سال شما می توانید از این سیستم تهویه استفاده کنید. این سیستم را به عنوان یکی از واحدهای تبرید می شناسند. با استفاده از شیر مخصوص مسیر مربوط به سیال مبرد روی این سیستم گرمایشی و سرمایشی نصب شده است.

هوا زمان عبور از کویل این دستگاه نقش مهمی برای اواپراتور بر عهده دارد. گرم و سرد  کردن آب درون این سیستم به سرعت انجام می شود. دقت داشته باشید که نصب هر یک از انواع این نمونه سیستم ها را باید به صورت اصولی انجام دهید. نصب فیلترها و قطعات دیگر این سیستم را باید به نصابان حرفه ای بسپارید.

فن کویل

قیمت انواع سیستم تهویه مطبوع

هزینه ای که شما برای خرید انواع سیستم های تهویه مطبوع پرداخت می کنید به مدل دستگاه بستگی دارد. هر یک از دستگاه های متنوع را بر اساس استانداردهای مشخص شده تولید می کنند و کارایی متنوعی روی آنها به کار می گیرند. شما در صورتی که مایل هستید بهترین نمونه این سیستم تهویه را برای ساختمان خریداری کنید باید به خوبی کارایی های دستگاه را بررسی کنید.

هر یک از آنها را از این نظر که در چه ساختمانی کاربرد دارند بررسی کنید و سپس نصب نمایید. آن دسته از دستگاه هایی که دارای کاربردهای بیشتری هستند هزینه خریداری بیشتری دارند. سیستم گرمایشی و سرمایشی مورد نظر را اگر برای تولید سرمایش، گرمایش، تهویه، تنظیم دما و …. خریداری کنید باید هزینه بیشتری برای خرید آن پرداخت نمایید.

خرید انواع سیسیتم تهویه مطبوع

برای خرید انواع سیستم های تهویه مطبوع اعم از خرید داکت اسپلیت، خرید چیلر، خرید فن کویل و سایر تجهیزات می توانید با گروه آرتانسیم(گروه تولیدی داکت اسپلیت و چیلر) ارتباط برقرار کنید. همچنین شما می توانید از مشاوره رایگان قبل از خرید نیز بهره مند گردید. کافی است با شماره تماس های مندرج در قسمت تماس با ما مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا