داکت اسپلیت

مزیت ها و معایب مربوط به داکت اسپلیت

یکی از سیستم های تهویه مطبوع که طرفداران زیادی دارد داکت اسپلیت می باشد. این نمونه سیستم سرمایشی و گرمایشی در بسیاری از ساختمان‌ ها به کار گرفته خواهد شد. به طور کلی در این نمونه سیستم سرمایشی و گرمایشی از هوای برگشت در هر یک واحد استفاده می کند. در این صورت راندمان کاری دستگاه بالاتر می‌ رود. همین امر موجب مصرف سوخت کمتر خواهد شد. سرمایش و گرمایش در این دستگاه به وسیله حرکت هوا صورت می پذیرد. عملکرد سرمایشی این نمونه سیستم سرمایشی شبیه کولر های گازی است. برای گرمایش در این سیستم از کویل های آب گرم استفاده می‌ کنند.

پیشنهاد می کنیم قبل از مطالعه بخش عملکرد داکت اسپلیت برای اینکه اطلاعات کافی و بیشتری داشته باشید مقاله “داکت اسپلیت چیست و چه نوع کاربردی دارد” را از سری مقالات آرتانسیم(گروه تولیدی داکت اسپلیت و چیلر) مطالعه کنید.

عملکرد داکت اسپلیت

 در این دستگاه یک هواساز قرار گرفته است که هوا را به صورت مستقیم با استفاده از کانال های متفاوت در هر اتاق توزیع می ‌کند. داکت اسپلیت را در دو نوع معمولی و اینورتر تولید می‌ کنند.

داکت اسپلیت هایی که اینورتر دار هستند به دمای داخلی حساسیت دارند و می توانند با تغییر فرکانس وارد جریان برق شوند. این سیستم سرمایشی و گرمایشی نسبت به سیستم هایی که مرکزی هستند دارای استقلال کامل می باشند. در مقایسه با رادیاتورها راندمان گرمایشی آنها بالاتر می باشد.

داکت اسپلیت

معرفی مزایای سیستم داکت اسپلیت

 لوله های گرمایشی در این سیستم از سقف نصب شده است. حجم لوله کشی آب با استفاده از این دستگاه کاهش پیدا می‌ کند. هزینه پایانی راه اندازی کردن این دستگاه با کویل تقریبا نصف هزینه مربوط به این مورد است. یکی از از مهم ‌ترین مزیت ‌های دستگاه به شمار می ‌رود. در این دستگاه جدا کننده روغن به کار گرفته شده است. امکان لوله کشی کردن بین هر یک از کندانسور و یونیت داخلی با اختلاف پانزده متر فراهم می شود.

مزیت های مهم داکت اسپلیت

 این امر موجب می گردد که در طولانی مدت سیستم سرمایشی و گرمایشی مورد نظر به خوبی کار کند. این سیستم علاوه بر تامین کردن سرمایش کافی گرمایش بی‌ نظیری دارد. داکت اسپلیت بین ۲۰ الی ۳۰ درصد مصرف برق را صرفه‌ جویی می‌ کند.

این سیستم سرمایشی و گرمایشی با استفاده از فیلترهای قابل شستشو به بهترین نحو ممکن هوا را تصفیه می سازند. این وسیله را به راحتی می توانید در هر فضایی قرار دهید و برای گرم ترین و سردترین مناطق آن را طراحی کنید.

پیشنهاد آرتانسیم(گروه تولیدی داکت اسپلیت و چیلر) جهت مطالعه بیشتر:”معایب و مزایای چیلر تراکمی نسبت نمونه جذبی

معایب سیستم گرمایشی و سرمایشی

 به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که در این دستگاه امکان کنترل کردن زوم قرار نگرفته است. با روشن کردن این سیستم در هر یک از ساختمان ها گرمایش و سرمایش با یکدیگر هم دما می‌ شوند.

از آنجایی که دمای هوا به وسیله ترموستات در بزرگ‌ ترین بخش ساختمان قرار می ‌گیرد، دما به بهترین نحو ممکن اندازه‌گیری می ‌شود. همین امر موجب بروز مسئله درون سیستم می گردد. هم دما کردن تمامی بخش‌ های واحد ساختمانی از اهمیت زیادی برخوردار است.

پیشنهاد میکنیم برای مطالعه بیشتر مقاله “مقایسه داکت اسپلیت با سیستم VRF” را از سری مقالات تخصصی آرتانسیم (گروه تولیدی داکت اسپلیت و چیلر) را مطالعه کنید.

معایب نسبت به چیلر

این دستگاه نسبت به مینی چیلر و چکیده برق بیشتری استفاده می ‌کند. اما باید بدانید که مصرف برق این دستگاه در مقایسه با دیگر اسپلیت هایی که دیواری هستند کمتر می باشد. یکی از دیگر معایبی که مربوط به این سیستم سرمایشی و گرمایشی است صدای آن می باشد.

به هیچ عنوان برای سالن هایی که کوچک هستند و مکان هایی که به سکوت نیاز دارند این سیستم را پیشنهاد نمی دهیم. این سیستم یکی از رایج ترین سیستم های تهویه مطبوع به شمار می ‌رود. اما صدای به وجود آمده از الکتروموتور فن داکت آن از آنجایی که در سقف کاذب قرار گرفته است امکان دارد آسایش افراد را سلب سازد.

بررسی کارکرد داکت اسپلیت

مهمترین مزیت ها و معایب مربوط به داکت اسپلیت را برای شما توضیح دادیم. با در نظر گرفتن این موارد نسبت به انتخاب کردن این سیستم سرمایشی و گرمایشی با آگاهی کافی می توانید اقدام کنید.

در کشور ایران به دلایل متفاوت مانند کمبود جا و اختلاف سلیقه امکان دارد که افراد زمان خرید این سیستم با مشکل مواجه شوند. آگاهی پیدا کردن از مزیت ها و معایب این سیستم کمک می‌ کند که فرآیند انتخاب و خرید شما آسان ‌تر می شود. برندهای متنوعی از این سیتسم سرمایشی و گرمایشی در بازار وجود دارد.

خرید داکت اسپلیت

 شما نیاز است که زمان نصب و خرید داکت اسپلیت از مشاوران و کارشناسان آرتانسیم (گروه تولیدی داکت اسپلیت و چیلر) که در این زمینه تخصص بیشتری دارند راهنمایی های لازم را دریافت کنید. آنها به خوبی این سیستم را می‌ شناسند و مشورت‌ های لازم را برای نصب و اجرای سیستم شما ارائه می دهند.

کارکرد مناسبی از این سیستم سیستم سرمایشی و گرمایشی دریافت می شود. شما می توانید با بهترین بهره وری این نمونه سیستم را در بیشتر بخش های ساختمان نصب کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا