تلفن دفتر مرکزی: 02122099802

مزیت های فن کویل چیست؟

مزیت های فن کویل چیست؟

بین انواع وسیله ها و دستگاه های برودتی و حرارتی باید بدانید که فن کویل مزیت بیشتری دارد. این دستگاه در بسیاری از مجتمع های مسکونی، تجاری و غیره به کار گرفته می‌ شود. اگر به خوبی مزیت ‌های مربوط به این دستگاه سرمایشی و گرمایشی را بشناسید با اطمینان خاطر بیشتری از آن می توانید استفاده کنید.

پیشنهاد می کنیم قبل از مطالعه مقاله های مزیت های فن کویل چیست؟ مقاله ی آشنایی با کارایی و کاربردهای فن کویل را از سری مقالات آرتانسیم(تولید کننده داکت اسپلیت و چیلر) را مطالعه کنید.

 

مزیت های فن کویل

فن کویل ها مزیت های بسیاری نسبت به سایر دستگاه های تهویه مطبوع دارند. برخی از مهم ترین مزیت های مربوط به فن کویل عبارت است از :

فن کویل سیستم مکمل نیازی ندارد

 این دستگاه که در مدل های سقفی، زمینی، کاستی و دیواری تولید می‌ شود وظیفه اصلی‌ اش کنترل کردن دمای محیط در گرمادهی و سرمادهی می ‌باشد. وظیفه اصلی ‌اش را به وسیله آب سرد و گرم ارسال گردیده به کویل ها انجام می دهد. عملیات کاهش رطوبت هوا در این دستگاه انجام می ‌شود. رطوبت دریافت گردیده از هوا به وسیله دستگاه به صورت مایع در قسمت زیر دستگاه جمع می شود.

سپس از طریق لوله کشی از درون دستگاه خارج می گردد. به همین دلیل زمانی که این دستگاه در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد به سیستم گرمایشی مجزا نیازی پیدا نخواهید کرد و در هزینه ‌های تان صرفه جویی می ‌کنید.

هزینه به صرفه برای نصب دستگاه

 هزینه نصب کم فن کویل نسبت به دیگر سیستم های مرکزی یکی دیگر از مزیت های آن شناخته می شود. هر یک از انواع دستگاه های مرکزی مانند هواساز را باید روی یکی از سازه های بتنی که در قسمت بیرون ساختمان قرار گرفته است نصب کنید. در حالی که این نمونه دستگاه را درون ساختمان می توانید نصب نمایید. با لوله کشی ساده روی آن قادر خواهید بود از مزیت های سرمایشی و گرمایشی دستگاه بهره مند شوید.

از جمله مزیت‌ های مربوط به این دستگاه هزینه کم نصب آنها نسبت به دیگر سیستم های کانالی می باشد. هزینه تعمیر و همچنین نگهداری این دستگاه به علت کوچک بودن ابعاد دستگاه و همچنین دسترسی آسان به نسبت دیگر سیستم ها کمتر است.

پیشنهاد آرتانسیم(تولید کننده داکت اسپلیت و چیلر) جهت مطالعه بیشتر : چیلر چیست؟

 

انعطاف پذیری بالای فن کویل زمان نصب

 انعطاف پذیری بالا زمان نصب به عنوان یکی دیگر از مزیت های فن کویل شناخت گفته می ‌شود. هر یک از انواع سیستم های مرکزی کانالی مانند هواساز علاوه بر این مسئله که وزن زیادی دارند، ابعادشان بزرگ می باشد.

هوای ورودی درون ساختمان در دستگاه‌ های کانالی طول می کشد تا به گردش در آید. اما باید بدانید که این دستگاه کوچک است و مکعبی شکل می باشد که به راحتی روی سقف نصب می گردد. بر همین اساس نیازی نیست که تمامی هوا از درون آن عبور پیدا کند.

همچنین برای ساختمان هایی  که پشت بام هایشان تحمل وزن زیادی ندارند می توانید این دستگاه را استفاده کنید. در سقف های راهرو این دستگاه جاسازی می گردد و در همان منطقه گردش هوا را به صورت سرمایشی و گرمایشی انجام می دهد.

توجه داشته باشید که این دستگاه دارای یک کانال نمی باشد. تنها با استفاده از چیلر، لوله و موتورخانه راه اندازی می گردد و کار می ‌کند. همچنین باید بدانید که این دستگاه‌ به صورت دیواری و زمینی مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

کنترل مستقل هر واحد به صورت مجزا

کنترل مستقل فن کویل ها یکی دیگر از مزیت های آن شناخته می شود. این دستگاه این امکان را به کاربران می دهد که شما به راحتی بتوانید سرعت فن را کنترل کنید. هر اتاق و سالن به وسیله پنل جداگانه طراحی شده است.

البته که در سیستم های مرکزی این ویژگی را نمی توانید دریافت کنید. تمامی اتاق ها و سالن های یک ساختمان با دستگاه‌ های کانالی به یکدیگر متصل هستند و به صورت هماهنگ کار می ‌کنند. در سیستم ‌های کانالی با نصب ترمینال باکس نمی‌توانید دما را در هر بخش کنترل کنید. اما با نصب این دستگاه قادر خواهید بود که دما را در هر یک از اتاق ها به راحتی کنترل کنید و یک دمای مناسب برای اتاق و سالن در نظر بگیرید.

پیشنهاد می کنیم جهت آشنایی بیشتر با سیستم های تهویه مطبوع مقاله "مزیت های سیستم تهویه مطبوع" را از سری مقالات آرتانسیم (تولید کننده انواع داکت اسپلیت و چیلر) را مطالعه کنید.

 

صدای کم فن کویل

صدای کم فن کویل به عنوان یکی دیگر از مزیت های این دستگاه شناخته می‌ شود. شما باید به خوبی بدانید که صدای کارکرد این دستگاه بسیار کم است. این مسئله یکی از مواردی است که روی سیستم آن نصب گردیده است.

در مجتمع مسکونی سیستم تهویه مطبوع نیاز است که صدای کمی داشته باشد. ولی در یک کارخانه صنعتی امکان دارد که مسئله صدا اهمیت زیادی نداشته باشد. این سیستم نسبت به دستگاه های دیگر مانند اسپلیت ها صدای کمتری دارد. فن به کار گرفته شده در این دستگاه از نظر ابعادی کوچک است و بی صدا می باشد.


نظر بدهید

حاصل عددی