مزیت های سیستم تهویه مطبوع

مزیت های سیستم تهویه مطبوع

یکی از مهمترین سیستم هایی که در بسیاری از ساختمان ‌ها مورد استفاده قرار می‌ گیرد سیستم تهویه مطبوع می باشد. برای تامین هوای گرم و سرد در ساختمان ها سیستم تهویه به عنوان مهمترین دستگاه باید نصب شود. به طور کلی باید به خوبی بدانید که سیستم تهویه به نسبت بسیاری از دیگر دستگاه هایی که روی ساختمان های متنوع نصب می ‌شوند دارای مزیت های بی نظیری می باشد. به دلیل مزیت هایی که این دستگاه دارد، بسیاری از افراد این دستگاه تهویه را در بخش های متنوع ساختمان نصب می کنند.

تهویه مطبوع فن کویل

 

برخی از مهم ترین مزیت های مربوط به این سیستم را در ادامه معرفی می‌ کنیم. با آرتانسیم تولید کننده داکت اسپلیت و چیلر همراه باشید.

معرفی مزیت های مربوط به سیستم تهویه مطبوع

از جمله مزیت‌ های مربوط به سیستم تهویه مطبوع که شما باید به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید عبارت است از :

نصب سیستم تهویه مطبوع و کاهش هزینه ها

یکی از مهمترین مزیت های سیستم تهویه کاهش هزینه می باشد. بیشتر از ۵۰ درصد انرژی مربوط به هر یک از ساختمان ها صرف سیستم گرمایشی و سرمایشی می گردد. این مسئله یکی از مهمترین دلایل استفاده از مزیت های سیستم تهویه به شمار می‌ رود. در ساختمان های قدیمی و جدید سیستم های تهویه را به کار می ‌گیرند. استفاده از سیستم تهویه جدید به جای سیستم های قدیمی منجر صرفه جویی هزینه ها خواهد شد. هزینه مصرف از دستگاه، هزینه نگهداری و تعمیرات سیستم های تهویه به نسبت بسیاری از دیگر سیستم ها کمتر است.

 

برق تهویه مطبوع

نصب سیستم و کنترل آسایش

امروزه به دلیل تکنولوژی های متنوع در صنعت، مانند موتورهای سرعت که درون دریاچه ها قرار می دهند، سیستم های تهویه گرمایشی و سرمایشی بیشتری را در سطح ثابت نگهداری می کنند. کنترل آسایش به عنوان یکی از مزیت های مربوط به سیستم تهویه مطبوع شناخته می شود. با استفاده از سیستم‌ های تهویه باید بدانید که کنترل دقیقی روی میزان سرعت و رطوبت هوا شکل می گیرد. به همین دلیل سطح آسایش ساکنین ساختمان افزایش پیدا می‌ کند.

پیشنهاد آرتانسیم(گروه تولیدی انواع داکت اسپلیت و چیلر) جهت مطالعه بیشتر: نحوه عملکرد انواع داکت اسپلیت چگونه است.

سیستم سرمایشی و گرمایشی تهویه دارای ترموستات های کنترل هوشمند است

هر یک از انواع سیستم های تهویه دارای ترموستات های کنترل هوشمند هستند. به طور کلی این سیستم در بین انواع سیستم گرمایشی و سرمایشی دارای ترموستات هوشمند است. بسیاری از اتاق ها و قسمت‌ های دیگر ساختمان امکان دارد که در زمان مشخصی به سرما و گرمای بیشتری نیاز داشته باشند. با استفاده از ترموستات هوشمند هر یک از بخش ها به صورت خودکار شناسایی می‌ شوند و نیاز آن قسمت به طور کامل تامین می گردد. هر یک از این کنترل ها قابلیت برنامه ریزی جهت کاهش و افزایش کارکرد را در زمان مشخص شده دارند. با استفاده صحیح از ترموستات مقدار قابل توجهی از انرژی درون سیستم تهویه صرفه جویی می گردد.

سیستم تهویه و جریان هوای مطلوب درون ساختمان

جریان هوای مطلوب به عنوان یکی دیگر از مزیت های سیستم تهویه مطبوع شناخته می ‌شود. با نصب کردن موتور فن های دور متغیر در هر یک از بخش های توزیع کننده جریان هوای گرم و سرد به شکل استاندارد و مطلوب می‌ رسد. به همین دلیل محیط مناسبی برای تنفس افراد ایجاد می شود. این سیستم گرمایشی و سرمایشی در تمامی بخش‌ های ساختمان جریان هوای مطلوب ایجاد می‌ کند.

 

تابلو برق تهویه مطبوع

صدای کم این سیستم گرمایشی و سرمایشی

مواد جاذب صدا که درون این سیستم وجود دارد بر اساس تکنولوژی بالا طراحی شده است. سیستم سرمایشی و گرمایشی در مقایسه با دیگر سیستم ها اصلاً صدا تولید نمی‌ کند. این ویژگی به عنوان یکی از مزیت‌ های آن شناخته می شود. برای افرادی که در ساختمان های مسکونی زندگی می کنند و از این دستگاه استفاده می نمایند، این ویژگی اهمیت زیادی دارد.

طول عمر زیاد سیستم مطبوع

طول عمر بیشتر سیستم تهویه و همچنین راندمان بالای آن از دیگر مزیت های این سیستم شناخته می ‌شود. سیکل قطع و وصل سیستم به حداقل می رسد. بر اساس دستورالعمل های سازنده اگر از سیستم نگهداری کنید طول عمر بیشتری را نسبت به دیگر سیستم ها که قدیمی تر هستند از آن دریافت خواهید کرد.

 انعطاف پذیری این سیستم گرمایشی و سرمایشی

 انعطاف ‌پذیری این سیستم تهویه مطبوع در مقایسه با دیگر سیستم ها به عنوان یکی دیگر از مزیت های این سیستم سرمایشی و گرمایشی شناخته می شود. با توجه به مسئله منبع انرژی که در دسترس است و همچنین پارامتر هایی مانند محل نصب و شرایط آب و هوایی این سیستم به عنوان یک سیستم تهویه مدرن وارد بازار شده و مورد استقبال قرار گرفته است.

کندانسور

خرید انواع سیستم های تهویه مطبوع

برای خرید انواع سیستم های تهویه مطبوع اعم از دستگاه های داکت اسپلیت، چیلر، فن کویل، هواساز و تجهیزات سردخانه ای کافی است با کارشناسان فروش آرتانسیم (تولید کننده انواع داکت اسپلیت و چیلر ) ارتباط برقرار کنید. علاوه بر مشاوره رایگان به راحتی میتوانید از ویژگی ها و مزایای هر کدام از دستگاه های تهویه مطبوع اطلاعت کافی کسب کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا