فن کویل کانالی

فن کویل کانالی

فن کویل، دستگاهی است که از طریق پرتاب باد بوسیله بلوور و عبور آن از کوئل آبگرم و آب سرد سرمایش و گرمایش محیط را تامین می کند. مدار لوله کشی فن کویل جهت انتقال آب سرد و گرم می باشد که آب سرد در این سیستم از یک دستگاه مرکزی (چیلر) تامین شده و آب گرم میتواند از موتور خانه مرکزی و یا دستگاه های مستقل مانند پکیج گرمایشی تامین شود.
برخی مدلها جهت تامین هوای مکش از سیستم هواساز مرکزی استفاده می کند. فن کوئل کانالی در انواع زمینی دیواری و سقفی می باشند.
فاکتور دیگر در خرید فن کویل کانالی علاوه بر شکل ظاهری ظرفیت برودتی، حرارتی و میزان هوادهی آنها می باشد. فن کوئل ها از طریق ترموستات دمای اتاق را تنظیم می کنند.
این سیستم تهویه مطبوع؛ فن کوئل های کانالی در ظرفیت‌های ۶۰۰ الی ۲۰۰۰ فوت مکعب در دقیقه ساخته می‌شوند. دستگاه تهویه مطبوع یعنی فن کوئل حرارت و برودت را از طریق هوای پرفشار و بوسیله کانالهای مخصوص تعبیه گردیده در سقف کاذب منتقل می کنند. فن کویل ها در دو نوع دو لوله و چهار لوله هستند. فن کوئل های دو لوله دارای یک لوله رفت و یک لوله برگشت هستند.

نکات خرید فن کویل

در هنگام تهیه یک فن کویل کانالی باید به چند فاکتور مهم توجه داشت و بر اساس نیاز اقدام به تهیه دستگاه مورد نظر نمود.

این فاکتورها عبارتند از :

1-شکل ظاهری که می تواند با توجه به فضایی که قرار است در آنجا تعبیه شود بسیار مهم و حائز اهمیت باشد.

2-میزان ظرفیت برودتی و حرارتی یک فن کوئل کانالی فاکتور مهم بعدی است که در زمان تهیه فن کوئل بایستی به آن توجه شود

3-میزان هوادهی یک فن کوئل عامل دیگری است که در تهیه و خرید این محصول اهمیت خاصی دارد.

تقسیم بندی فن کوئل های کانالی

تمامی تجهیزات سرمایشی و گرمایشی از نظر نوع کاربری، ساختار و نحوه لوله کشی به انواع مختلف تقسیم بندی می شوند. فن کویل های کانالی که مسیر ورود و خروج جریان هوا در آنها کانالی است نیز از این قاعده مستثنا نیست و با تنوع بالایی تولید می شود. انواع فن کوئل کانالی از نظر ساختار عبارتند از:

فن کوئل های توکار

فن کویل های کانالی توکار جزو فن کوئل های سقفی هستند. درحقیقت این فن کوئل ها را که تحت عنوان داکت فن کوئل از آنها نام برده می شود. این فن کوئل ها ها درون قسمتی از سقف قرارداده می شوند و بدون صدا فعالیت می کنند به همین سبب برای هتل ها، ساختمان های مسکونی و اداری بسیار مناسب هستند. این نوع کویل ها می توانند هوای تازه را در ظرفیت های بالا تولید کنند.

فن کوئل روکار

فن کویل های روکار به دو دسته فن کوئل های روکار ایستاده و دیواری تقسیم‌بندی می‌شوند که نوع روکار دیواری بدون کانال است و جزء فن کوئل های کانالی طبقه‌بندی نمی شود؛ اما فن کوئل کانالی روکار ایستاده دارای کانال است و در هر مکانی قابلیت استفاده را دارد.

نصب و خرید فن کویل

برای نصب، خرید و مشاوره خرید فن کویل شما می توانید با مراجعه به فروشگاه آرتانسیم تولیدکننده انواع داکت اسپلیت، چیلر و فن کویل؛ فن کوئل ها را با یکدیگر مقایسه کنید. همچنین جهت مشاوره بیشتر با کادر مجرب آرتا نسیم تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا