روف تاپ پکیج و مزیت ها و کاربرد آن

روف تاپ پکیج و مزیت ها و کاربرد آن

به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که روف تاپ پکیج  مزیت‌ های زیادی را به خود اختصاص داده است. با آرتانسیم تولیدکننده انواع داکت اسپلیت همراه باشید. برخی از اصلی ‌ترین مزیت های پکیج یونیت عبارت است از :

1. کاهش دادن مصرف انرژی

2. بالا بردن کیفیت هوا توسط پکیج یونیت

3. نداشتن صدای بیش از اندازه

4. تعمیر آسان سیستم گرمایشی و سرمایشی

5. امنیت بالای دستگاه

6. صرفه جویی در فضا که این سیستم گرمایشی و سرمایشی دار

روف تاپ پکیج و مزیت ها و کاربرد آن

یکی از دستگاه‌ هایی که ترکیبی از چیلر و هواساز می باشد روف تاپ پکیج است. این دستگاه عمل سرمایشی و گرمایشی را به بهترین نحو ممکن انجام می ‌دهد. فیلتراسیون و همچنین تنظیم رطوبت هوا با این دستگاه گرمایشی و سرمایشی انجام می گردد. اجزای درونی این دستگاه شامل چیلر هواخنک، کویل آب گرم، کویل حاوی مواد مبرد و … می باشد. در حالت سرمایشی باید بدانید که چیلر تراکمی هوا خنک، مبرد را به درون کویل مبرد ارسال می نماید.

سپس با چرخش و عبور دادن هوا از درون کویل، کاهش دما را به وجود خواهد آورد. در حالت گرمایشی آب گرم باید از پکیج دیواری و موتورخانه به درون کویل آب گرم ارسال شود. سپس مبرد با چرخش، دمای هوا را بالاتر می ‌برد. روف تاپ پکیج سه نمونه کانال هوای برگشت، هوای رفت و هوای تازه را به خود اختصاص داده است. بسیاری از افراد به دلیل تهویه مطبوعی که این دستگاه دارد آن را دستگاه پکیج یونیت می نامند.

مزیت های روف تاپ پکیج

به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که روف تاپ پکیج  مزیت‌ های زیادی را به خود اختصاص داده است. برخی از اصلی ‌ترین مزیت های پکیج یونیت عبارت است از :

1. کاهش دادن مصرف انرژی

واحدهای پکیج یونیت برای کنترل دقیق ‌تر دما و همچنین کاهش دادن مصرف انرژی دارای کنترل های اضافی می باشند. به همین دلیل این دستگاه گرمایشی و سرمایشی می ‌تواند با کاهش دادن هزینه ‌های مصرفی اقدامات لازم را انجام دهد. عملکرد انرژی بالا به عنوان یکی از مهمترین مزیت های مربوط به پکیج یونیت شناخته می‌ شود.

2. بالا بردن کیفیت هوا توسط پکیج یونیت

این سیستم گرمایشی و سرمایشی با اضافه کردن تجهیزات متنوع مانند رطوبت زن قادر است که کنترل رطوبت بی نظیری را به درون ساختمان ارائه دهد. این نمونه سیستم گرمایشی و سرمایشی به طور معمول می‌ تواند تجهیزات تهویه بیشتری را به کار بگیرد. به همین دلیل هوای تازه و تمیز را در محل ساختمان ایجاد می کند.

3. نداشتن صدای بیش از اندازه

کاهش آلودگی صوتی به دلیل ویژگی مناسبی که این دستگاه دارد از دیگر مزیت های پکیج یونیت شناخته می شود. سیستم های طراحی شده جهت استفاده تجاری نیاز است که قوی باشند به همین دلیل آنها باید بزرگ باشند و سر و صدا دارند. اگر برای کسب و کار شما سر و صدای سیستم گرمایشی و سرمایشی به عنوان مزاحم شناخته می شود باید بدانید که روف تاپ پکیج بهترین انتخابی است که می توانید داشته باشید.

4. تعمیر آسان سیستم گرمایشی و سرمایشی

نگهداری و تعمیرات آسان به عنوان یکی دیگر از مزیت های مربوط به این سیستم گرمایشی و سرمایشی شناخته می شود. با توجه به نصب آسانی که این دستگاه دارد تهویه مطبوع را به بهترین نحو ممکن انجام می ‌دهد. نصب این پکیج یونیت روی بام ساختمان انجام می‌ شود. دسترسی پیدا کردن برای بازدید به این دستگاه به صورت دوره ای می باشد. به همین دلیل نگهداری و تعمیر آن بسیار آسان است.

5. امنیت بالای دستگاه

امنیتی که این دستگاه سرمایشی دارد به عنوان یکی از مهمترین مزیت های آن شناخته می ‌شود. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که به دلیل قرار گرفتن هر یک از واحدهای پکیج یونیت روی پشت بام و همچنین تماس حداقلی دستگاه با بخش‌ های دیگر، ساختمان از آسیب دیدگی به دور می ‌ماند. در مقایسه با بسیاری از دیگر سیستم های مربوط به تهویه مطبوع که درون ساختمان نصب می شوند این سیستم گرمایشی و سرمایشی نیازی به نصب دشواری ندارد. این سیستم به راحتی قابلیت نگهداری خواهد داشت.

6. صرفه جویی در فضا که این سیستم گرمایشی و سرمایشی دارد

صرفه جویی در فضا با نصب روف تاپ پکیج به عنوان یکی دیگر از مزیت های آن شناخته می‌ شود. به دلیل قرار گرفتن واحد پکیج یونیت در پشت بام شما می توانید در فضای ساختمان صرفه جویی نمایید. از آنجایی که این سیستم گرمایشی و سرمایشی مورد نظر روی سقف قرار می گیرد فضای استاندارد اشغال نمی شود. بخش داخلی هر یک از ساختمان ها به وسیله این سیستم گرمایشی و سرمایشی اشغال نخواهد شد. به همین دلیل استفاده کردن از این پکیج یونیت به بهینه سازی فضا کمک می ‌کند. بسیاری از ساختمان هایی که فضای زیادی برای قرار دادن دستگاه های سرمایشی و گرمایشی ندارند، این دستگاه برایشان بهترین انتخاب می باشد. به طور کلی باید بدانید که این سیستم گرمایشی و سرمایشی به نسبت بسیاری از دیگر سیستم ها مزیت های بیشتری را به خود اختصاص داده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا