تلفن دفتر مرکزی: 02122099802

انواع داکت اسپلیت ایرانی و خارجی

انواع داکت اسپلیت ایرانی و خارجی

یکی از انواع دستگاه های سیستم تهویه مطبوع که در بسیاری از ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد، داکت اسپلیت می باشد. امروزه از این سیستم برای واحدهای تجاری، اداری و مسکونی استفاده می کنند. سیستم هر یک از انواع این دستگاه ها برخلاف اسپلیت هایی که معمولی هستند دارای کانال کشی می باشد. اثر گرمایشی و سرمایشی از طریق کانال به ساختمان انتقال پیدا می ‌کند. عملکرد این سیستم به صورت کانال کشی می باشد و شبیه به کولر گازی است. در بازار ایران امروزه انواع داکت اسپلیت ایرانی و خارجی وجود دارد. برای تشخیص اینکه داکت اسپلیت خارجی یا ایرانی بخریم باید ابتدا این مقاله را مطالعه کنی. با ما همراه باشید.

تفاوت داکت اسپلیت با کولر گازی

 البته باید بدانید پنل کولر گازی به صورت روکار می ‌باشد و در معرض دید قرار گرفته خواهد شد. ولی انواع داکت اسپلیت ها پنل مرکزی شان قابلیت دید ندارد. هوای سرد و گرم در این سیستم‌ ها به وسیله دریچه هایی که به صورت توکار نصب می گردند به ساختمان انتقال داده می ‌شود. انواع این سیستم ها از اجزای متفاوتی طراحی گردیده اند. اصلی ترین بخش های این سیستم شامل لوله های مسی، یونیت خارجی، یونیت داخلی، سیستم ورود هوا،کانال ها و غیره می باشد.

هر یک از قسمت ‌های مربوط به این سیستم تهویه مطبوع خارجی و ایرانی را در ادامه معرفی می کنیم. با آرتا نسیم تولید کننده انواع داکت اسپلیت و چیلر همراه باشید.

نمایندگی داکت اسپلیت

اجزای داکت اسپلیت 

برخی از مهم ترین بخش های سیستم داکت اسپلیت عبارت است از : یونیت خارجی، یونیت داخلی، کانال ها، دریچه و ترموستات

یونیت خارجی

یونیت خارجی را به نام کندانسور می ‌شناسند که این بخش دستگاه در قسمت بیرون ساختمان و در فضای باز نصب می ‌گردد. برای فرایند سرمایشی، گاز مبرد به وسیله کمپرسور در این یونیت عملیات خنک سازی را انجام می دهد.

لوله مسی

لوله مسی یکی دیگر از اجزای این سیستم به شمار می‌ رود که یونیت خارجی و داخلی را به یکدیگر متصل می سازد. گاز مبرد که خنک است به وسیله این لوله به یونیت داخلی انتقال داده خواهد شد.

نمایندگی داکت اسپلیت

یونیت داخلی

ایم قسمت از اسپلیت، یونیت داخلی را به عنوان هواساز می‌ شناسند. یونیت های داخلی در قسمت درونی ساختمان و به طور معمول در قسمت زیرین سقف کاذب نصب می ‌شود. هوای درون یونیت داخلی به وسیله فرایند مربوط به تبادل حرارتی با استفاده از گاز مبرد عملیات خنک سازی را انجام می‌ دهد.

کانال داکت اسپلیت

کانال ‌ها یکی دیگر از اجزای مهم داکت اسپلیت ها هستند که آنها را به صورت چهار گوش و گرد تولید می‌ کنند. یونیت داخلی را به انواع دریچه ها متصل می سازند. هوای سرد از قسمت یونیت داخلی به قسمت دریچه و همچنین فضای ساختمان هدایت خواهد شد.

دریچه اسپلیت

دریچه ها به عنوان یکی دیگر از مهمترین و اصلی ترین بخش های این سیستم به شمار می ‌روند. در انتهای هر یک از کانال ها دریچه هایی را قرار داده ‌اند. هوای گرم و سرد را به درون فضای ساختمان انتقال خواهند داد.

ترموستات داکت اسپلیت

ترموستات یکی دیگر از مهمترین قطعات این سیستم به شمار می ‌رود که سرعت کارکرد فن و تنظیم دما به وسیله ترموستات های دیواری کنترل می گردد.

اجزای یونیت خارجی و یونیت داخلی با یکدیگر متفاوت است. طبق استاندارد هایی که مربوط به کارکرد یونیت خارجی و داخلی می باشد. اجزای متفاوتی را برای کارکرد آنها به کار گرفته اند.

پیشنهاد می کنیم قبل از مطالعه قسمت انواع داکت اسپلیت مقاله"تهویه مطبوع چیست؟" را  از سلسله مقالات کاربردی و مهم آرتانسیم تولید کننده انواع داکت اسپلیت و چیلر مطالعه کنید.

 

انواع داکت اسپلیت

 داکت اسپلیت ها در دو نوع اینورتر و معمولی تولید می شوند. آن دسته از دستگاه‌ هایی که اینورتر هستند دارای کیت اینورتر می باشند و به عنوان دستگاه اینورتر دار معرفی می ‌شوند. اینورتر روی کمپرسور نصب می‌ گردد و موجب می شود که دور موتور دستگاه متغیر شود. بر این اساس زمان کارکرد دستگاه اگر دور موتور به حداکثر برسد کمپرسور عملیات لازم را انجام می ‌دهد و دور موتور دستگاه کاهش و افزایش پیدا می‌ کند. کاهش مصرف برق و هزینه های انرژی در این نمونه از داکت اسپلیت ها دنبال می‌ شود.

خرید داکت اسپلیت

اسپلیت معمولی

 اما در نوع معمولی این دستگاه باید بدانید که کیت اینورتر وجود ندارد. کمپرسور همراه با دور موتور که به صورت حداکثری کار می ‌کند و زمانی که به دور موتور نیازی نباشد کمپرسور سرعت زیادی از خود نشان می ‌دهد. از مزیت های نمونه اینورتر نسبت به نمونه معمولی کم صدا بودن آن می باشد. طول عمر بیشتر و همچنین راندمان بالاتری را می ‌توانید از نمونه‌ های اینورتر دریافت کنید. همین امر موجب بالاتر بودن تقاضا و همچنین قیمت نمونه ‌های اینورتر می گردد.

نصب داکت اسپلیت

 هر یک از دستگاه های اینورتر اسپلیت را طبق استانداردهای خاصی تولید کرده‌ اند. برندهای زیادی از این سیستم تهویه مطبوع در بازار وجود دارد که شما هر یک از برندها را در ظرفیت های متفاوت می توانید مشاهده کنید. توجه داشته باشید که هر یک از انواع برندهای این دستگاه از نظر معتبر بودن باید به خوبی بررسی کنید. سپس یکی از آنها که شناخته گردیده تر می باشد؛ همراه با گارانتی و ضمانت نامه است را خریداری نمایید.

همچینین شما می توانید برای نصب داکت اسپلیت از مشاوره ویژه گروه تولیدی آرتانسیم(تولید کننده انواع داکت اسپلیت و چیلر) به صورت رایگان قبل از خرید داکت اسپلیت بهره مند شوید.

نظر بدهید

حاصل عددی