خرید فن کویل

نکات مهم در خرید فن کویل

خرید فن کویل شاید در نگاه اول بسیار ساده و آسان باشد، اما اینگونه نیست. برای خرید فن کویل باید ویژگی‌های مهمی را مد نظر قرار دهید تا با بررسی آن‌ها بتوانید بک فن کویل خوب و مناسب را خریداری کنید. برای این کار باید با نکات مهم خرید فن کویل و ویژگی‌هایی که در زمان خرید باید به آن توجه کنید آشنا شوید. در ادامه این بلاگ با ما همراه باشید تا با نکات مهمی که در زمان خرید فن کویل باید به آن‌ها توجه کنید بیشتر آشنا شوید.

یکی از دستگاه هایی که به عنوان سیستم سرمایشی و گرمایشی در ساختمان های متنوع مورد استفاده قرار می گیرد فن کویل است. شما برای خرید این سیستم سرمایشی و گرمایشی باید به خوبی برخی از نکات را در نظر بگیرید. هر یک از نکات مربوط به خرید این سیستم را اگر بشناسید می توانید با کیفیت ترین سیستم را برای ساختمان خود خریداری نمایید. این دستگاه به طور معمول یک دستگاه پیچیده نمی باشد. مهمترین اجزای آن مبدل حرارتی، فن دمنده و فیلتر می باشد.

انواع فن کویل

نوع فن کویل

فن کویل‌ها دارای ابعاد و انواع مختلفی هستند که هرکدام از آن‌ها ویژگی و کاربردهای خاص خود را دارند. در زمان خرید حتما ویژگی‌ها، کاربردها، عملکردهای فن کویل‌های سقفی توکار، فن کویل‌های کانالی، فن کویل‌های کاستی چهارطرفه، فن کویل‌های زمینی، فن کویل‌های دیواری و… را مورد بررسی قرار دهید.

بودجه خرید اولین از نکات خرید فن کویل

قیمت تمام شده یک دستگاه از اهمیت بسیاری برخوردار است. در زمان خرید فن کویل ابتدا باید بودجه خرید خود را مشخص کنید، سپس با توجه به بودجه‌ای که دارید یکی از فن کویل‌های مناسب با فضا را انتخاب کنید. به عنوان مثال فن کویل‌های سقفی همواره جز ارزان‌ترین فن کویل‌های موجود در بازار ایران هستند. این فن کویل‌ها به دلیل نداشتن پنل بیرونی و ترموستات به عنوان ارزان‌ترین و پرفروش‌ترین فن کویل‌ها شناخته شده‌اند.
بعد از این فن کویل، فن کویل‌های دیواری، کاستی یک طرفه و چهار طرفه از رایج‌ترین فن کویل‌های شناخته شده‌اند. برای اطلاع از قیمت رو فن کویل‌ها، بهتر است از طریق سایت قیمت‌ها را چک کنید.

فن کویل سقفی

صدای فن کویل

صدا و نویز دستگاه یکی از مهم‌ترین نکات و عوامل در زمان خرید فن کویل است که باید مورد بررسی قرار بگیرد. در میان مدل‌های مختلف فن کویل‌ها، فن کویل‌های سقفی توکار از صدای کمتری برخوردار هستند. در واقع هرچه فشار استاتیک یک خروجی یک فن کویل بیشتر باشد قطعا میزان صدای آن هم بیشتر خواهد بود. فن کویل‌های سقفی در بازار معمولا فشاری برابر با 12 تا 30 پاسکال دارند، فن کویل‌های دارای فشار 30 پاسکال قطعا پرتاب باد بیشتر و صدای بلندتری خواهند داشت. در زمان خرید فن کویل حتما میزان صدا و نویز آن را از فروشنده یا در کاتالوگ آن مطالعه کنید.

سطح صدای فن کویل یکی دیگر از نکاتی به شمار می‌ رود که شما باید به خوبی زمان خریداری آن را در نظر بگیرید. عامل سطح صدا و نویز سیستم سرمایشی و گرمایشی فاکتوری مهم برای خرید دستگاه می باشد. نمونه های سقفی توکار به طور معمول صدای بسیار کمتری نسبت به دیگر دستگاه‌ ها دارند.

باید بدانید که هرچه فشار استاتیک خروجی دستگاه بیشتر باشد، سطح صدای آن افزایش پیدا می‌ کند. نمونه‌ های سقفی توکار که در بازار وجود دارند به طور معمول دارای فشار 12 و 30  پاکسال هستند. برخی از دستگاه هایی که دارای ۳۰ پاسکال قدرت هستند پرتاب باد بیشتری دارند.

به همین دلیل صدای آنها بالاتر می باشد. سیستم سرمایشی و گرمایشی داکتی صدای زیادی از خود تولید می کند.

اجزای فن کویل

قطعات به کار رفته

همانطور که می‌دانید، فن کویل‌ها از قطعات مختلفی تشکیل شده‌اند که در صورت فعالیت یکپارچه می‌تواند موجب عملکرد فن کویل شود. آشنایی با این قطعات نیز یکی از نکات مهم خرید فن کویل است. کویل، فندک، الکتروموتور، سینی درین، بلوور، فیلتر، شیرهواگیری، کلید سلکتوری، ترموستات، کلید سلکتوری و… از مهم‌ترین اجزای تشکیل دهنده فن کویل‌ها هستند. در انتخاب فن کویل توجه داشته باشید که این قطعات از کیفیت ساخت بالایی برخوردار باشند. کیفیت بالا این قطعات می‌تواند موجب عملکرد مثبت فن کویل شود.

 نوع قطعات به کار رفته شده برای تولید این سیستم سرمایشی و گرمایشی از دیگر فاکتورهایی است که زمان خرید باید به آن اهمیت دهید. دمنده و همچنین بلورهایی که در این سیستم به کار گرفته می‌ شود به طور معمول از جنس گالوانیزه است.

بلورهای فلزی از آنجایی که تغییر شکل نمی دهند بعد از کار کردن در چندین فصل متوالی امکان دارد که کارایی خود را از دست بدهند. بلورهای پلاستیکی از آنجایی که سبک هستند صدای کمتری تولید می کنند.

 به طور معمول آنها دمای منفی ۲۰ درجه را شکل نمی‌ دهند. شما باید به خوبی نوع دمنده ها، فیلترها، مبدل حرارتی  و سینی درین درون این سیستم سرمایشی و گرمایشی را مورد بررسی قرار دهید.

مبدل ها باید ظرفیت سرمایش و گرمایش را داشته باشند. جنس و ضخامت هر یک از انواع قطعات به کار گرفته شده برای تولید این سیستم سرمایشی و گرمایشی را باید به طور کامل بررسی کنید.

شما می توانید محصولات فن کویل آرتانسیم (تولید کننده داکت اسپلیت، فن کویل و چیلر) را در صفحه خرید فن کویل مشاهده کنید.

ظرفیت فن کویل یکی از نکات مهم در خرید فن کویل

یکی از مهمترین نکاتی که شما زمان خرید این نوع سیستم سرمایشی و گرمایشی باید به آن دقت داشته باشید مدل آن است. این سیستم دارای شکل ها و اندازه های متنوعی می باشد.

تنوع هر یک از آنها را بر اساس فضایی که می‌ خواهید سیستم را نصب کنید باید بررسی نمایید. نمونه های سقفی، کاستی، کانالی، زمینی و دیواری از جمله مدل های متنوع این سیستم سرمایشی و گرمایشی به شمار می ‌رود. شما هر یک از آنها را می‌ توانید برای ساختمان های متنوع خود خریداری کنید.

عوامل زیادی مانند تابش نور خورشید، آب و هوا، ارتفاع سقف، متراژ و غیره را باید برای ظرفیت این سیستم در نظر بگیرید. ظرفیت هر یک از سیستم های سرمایشی و گرمایشی بر اساس استانداردهای مشخص شده انجام می شود.

از مهم ترین نکات در هنگام خرید فن کویل، مشخص کردن ظرفیت پروژه از اهمیت بالایی برخوردار است. درصورتی که کارشناسان ظرفیت پروژه را اعلام کنند می‌توانند ظرفیت فن کویل را هم مشخص کنند بنابراین یکی از مهم ترین اهمییت های بالایی حل می شود.

حال حاضر شرکت‌های تعداد بالایی در زمینه خرید و فروش تهویه مطبوع در حال فعالیت هستند، کارشناسان این شرکت‌ها می‌توانند ظرفیت سنجی و مشاوره پروژه‌ها را مشخص کنند.

محاسبه ظرفیت فن کویل

مشخص کردن ظرفیت یک پروژه به عوامل مختلفی چون آب و هوا، متراژ محیط، تعداد درب، تعداد اتاق‌ها، جهت تابش نور خورشید، ارتفاع محیط، تعداد نفرات و… بستگی دارد. این عوامل را کارشناسان با نرم افزارها بررسی می‌کنند، سپس می‌توانند ظرفیت فن کویل را مشخص کنند. در جدول زیر ظرفیت فن کویل را با توجه به عوامل تاثیرگذار در آن برای مناطق معتدل مشخص شده است:
 

ظرفیت فن کویل مسکونی اداری تجاری
200 11-16 8-11 6-8
300 17-25 12-16 10-12
400 22-33 16-22 13-16
600 33-50 24-33 20-24
800 44-66 23-44 26-32
1000 56-83 40-55 33-40

در این وبلاگ با نکات مهم در زمان خرید فن کویل آشنا شدید، البته عوامل بسیار زیادی می‌تواند در زمان خرید تاثیرگذار باشد که این عوامل ذکر شده از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین عوامل هستند.

اجزای فن کویل

 قیمت فن کویل

قیمت نهایی این دستگاه یکی از مهمترین عواملی به شمار می رود که جهت خرید این سیستم باید به آن اهمیت دهید. نمونه های سقفی از جمله ارزان ترین مدل های این سیستم سرمایشی و گرمایشی است.

نمونه های سقفی توکار از آنجایی که پنل بیرونی ندارند و همچنین ترموستات روی آنها نصب نشده است به عنوان پر استفاده ترین سیستم ها شناخته می شوند. بعد از نمونه های سقفی توکار از نظر قیمتی باید بگوییم که نمونه‌ های زمینی مناسب هستند.

 این دو نمونه سرمایشی و گرمایشی قیمت مناسبی دارند. نمون ه‌های دیواری، کاستی و چهار طرفه از جمله گران ترین فن کویل هایی به شمار می ‌روند که در بازار وجود دارند. این دستگاه ها ظرفیت بالا هستند.

شما بر اساس متراژ ساختمان خود و همچنین بودجه ‌ای که در اختیار دارید می توانید یکی از انواع سیستم سرمایشی و گرمایشی مورد نظر را خریداری کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا