تلفن دفتر مرکزی: 02122099802

نکات مهم در خرید فن کویل

نکات مهم در خرید فن کویل

یکی از دستگاه هایی که به عنوان سیستم سرمایشی و گرمایشی در ساختمان های متنوع مورد استفاده قرار می گیرد فن کویل است. شما برای خرید این سیستم سرمایشی و گرمایشی باید به خوبی برخی از نکات را در نظر بگیرید. هر یک از نکات مربوط به خرید این سیستم را اگر بشناسید می توانید با کیفیت ترین سیستم را برای ساختمان خود خریداری نمایید. این دستگاه به طور معمول یک دستگاه پیچیده نمی باشد. مهمترین اجزای آن مبدل حرارتی، فن دمنده و فیلتر می باشد.

نکاتی مهم خرید فن کویل

برخی از نکاتی که زمان خرید فن کویل اهمیت دارد و باید به خوبی آنها را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین سیستم سرمایشی و گرمایشی را خریداری کنید عبارت است از :

1. مدل دستگاه

یکی از مهمترین نکاتی که شما زمان خرید این نوع سیستم سرمایشی و گرمایشی باید به آن دقت داشته باشید مدل آن است. این سیستم دارای شکل ها و اندازه های متنوعی می باشد.

تنوع هر یک از آنها را بر اساس فضایی که می‌ خواهید سیستم را نصب کنید باید بررسی نمایید. نمونه های سقفی، کاستی، کانالی، زمینی و دیواری از جمله مدل های متنوع این سیستم سرمایشی و گرمایشی به شمار می ‌رود. شما هر یک از آنها را می‌ توانید برای ساختمان های متنوع خود خریداری کنید.

2. سطح صدای سیستم سرمایشی و گرمایشی

 سطح صدای فن کویل یکی دیگر از نکاتی به شمار می‌ رود که شما باید به خوبی زمان خریداری آن را در نظر بگیرید. عامل سطح صدا و نویز سیستم سرمایشی و گرمایشی فاکتوری مهم برای خرید دستگاه می باشد. نمونه های سقفی توکار به طور معمول صدای بسیار کمتری نسبت به دیگر دستگاه‌ ها دارند.

باید بدانید که هرچه فشار استاتیک خروجی دستگاه بیشتر باشد، سطح صدای آن افزایش پیدا می‌ کند. نمونه‌ های سقفی توکار که در بازار وجود دارند به طور معمول دارای فشار 12 و 30  پاکسال هستند. برخی از دستگاه هایی که دارای ۳۰ پاسکال قدرت هستند پرتاب باد بیشتری دارند.

به همین دلیل صدای آنها بالاتر می باشد. سیستم سرمایشی و گرمایشی داکتی صدای زیادی از خود تولید می کند.

3. نوع قطعات سیستم

 نوع قطعات به کار رفته شده برای تولید این سیستم سرمایشی و گرمایشی از دیگر فاکتورهایی است که زمان خرید باید به آن اهمیت دهید. دمنده و همچنین بلورهایی که در این سیستم به کار گرفته می‌ شود به طور معمول از جنس گالوانیزه است.

بلورهای فلزی از آنجایی که تغییر شکل نمی دهند بعد از کار کردن در چندین فصل متوالی امکان دارد که کارایی خود را از دست بدهند. بلورهای پلاستیکی از آنجایی که سبک هستند صدای کمتری تولید می کنند.

 به طور معمول آنها دمای منفی ۲۰ درجه را شکل نمی‌ دهند. شما باید به خوبی نوع دمنده ها، فیلترها، مبدل حرارتی  و سینی درین درون این سیستم سرمایشی و گرمایشی را مورد بررسی قرار دهید.

مبدل ها باید ظرفیت سرمایش و گرمایش را داشته باشند. جنس و ضخامت هر یک از انواع قطعات به کار گرفته شده برای تولید این سیستم سرمایشی و گرمایشی را باید به طور کامل بررسی کنید.

شما می توانید محصولات فن کویل آرتانسیم (تولید کننده داکت اسپلیت، فن کویل و چیلر) را در صفحه خرید فن کویل مشاهده کنید.

4. ظرفیت سیستم سرمایشی و گرمایشی

ظرفیت فن کویل یکی دیگر از نکاتی به شمار می‌ رود که شما باید به خوبی آن را در نظر بگیرید. امروزه شرکت های زیادی که در زمینه فروش تجهیزات مربوط به تهویه مطبوع فعالیت می‌ کنند در مورد ظرفیت سنجی اطلاعات زیادی دارند. ظرفیت سنجی یک سیستم به صورت کلی تا حدودی دشوار است.

عوامل زیادی مانند تابش نور خورشید، آب و هوا، ارتفاع سقف، متراژ و غیره را باید برای ظرفیت این سیستم در نظر بگیرید. ظرفیت هر یک از سیستم های سرمایشی و گرمایشی بر اساس استانداردهای مشخص شده انجام می شود.

فن کویل

5. قیمت دستگاه

 قیمت نهایی این دستگاه یکی از مهمترین عواملی به شمار می رود که جهت خرید این سیستم باید به آن اهمیت دهید. نمونه های سقفی از جمله ارزان ترین مدل های این سیستم سرمایشی و گرمایشی است.

نمونه های سقفی توکار از آنجایی که پنل بیرونی ندارند و همچنین ترموستات روی آنها نصب نشده است به عنوان پر استفاده ترین سیستم ها شناخته می شوند. بعد از نمونه های سقفی توکار از نظر قیمتی باید بگوییم که نمونه‌ های زمینی مناسب هستند.

 این دو نمونه سرمایشی و گرمایشی قیمت مناسبی دارند. نمون ه‌های دیواری، کاستی و چهار طرفه از جمله گران ترین فن کویل هایی به شمار می ‌روند که در بازار وجود دارند. این دستگاه ها ظرفیت بالا هستند.

شما بر اساس متراژ ساختمان خود و همچنین بودجه ‌ای که در اختیار دارید می توانید یکی از انواع سیستم سرمایشی و گرمایشی مورد نظر را خریداری کنید.

 


نظر بدهید

حاصل عددی