تلفن دفتر مرکزی: 02122099802

خرید روف تاپ پکیج

خرید روف تاپ پکیج

به دلیل هزینه مناسبی که روف تاپ پکیج بین انواع سیستم تهویه مطبوع دارد، امروزه بسیاری از افراد این دستگاه را خریداری می کنند. قطعات و اجزایی که روی این سیستم به کار گرفته می شود کیفیت مناسبی دارند. به هر صورت شما برای خرید این سیستم تهویه مطبوع، برخی از نکات را در نظر بگیرید. در این صورت می توانید بهترین دستگاه تهویه را برای ساختمان های متنوع خریداری کنید. این سیستم تهویه روی پشت بام نصب می شود و 4 بخش اصلی دارد. کندانسور، کمپرسور، اواپراتور و شیر انبساط از جمله اصلی ترین و مهمترین قطعاتی هستند که روی این دستگاه به کار گرفته می شوند.

برای اگاهی از مزایای روف تاپ پکیج پیشنهاد می کنیم مقاله "مزایای روف تاپ پکیج" را از سری مقالات تخصصی آرتانسیم (تولید کننده انواع داکت اسپلیت و چیلر) را مطالعه کنید.

کارکرد روف تاپ پکیج

بخار مبرد درون کمپرسور روف تاپ پکیج در تراکم قرار می گیرد و دما و فشار آب را افزایش می دهد. بعد از آن بخار تولید گردیده وارد کندانسور می گردد. پس از خنک شدن و رسیدن دمای آن به نقطه اشباع، دما به چگالش می رسد. در مرحله بعدی بخار مایع می شود و درون کندانسور راهی برای شیر انبساط پیدا می کند.

برخی از نکاتی که در مورد خرید این سیستم تهویه مطبوع اهمیت زیادی دارد و شما باید به خوبی آنها را بشناسید را در ادامه معرفی می کنیم.

نکاتی در مورد خرید روف تاپ پکیج

برخی از ضروری ترین نکاتی که زمان خرید روف تاپ پکیج اهمیت زیادی دارد و شما باید به خوبی آنها را بشناسید عبارت است از :

توجه به کمپرسور دستگاه

 یکی از مهمترین نکاتی که زمان خرید این سیستم تهویه مطبوع باید به آن دقت داشته باشید، نوع کمپرسوری است که روی آن نصب می گردد. به طور عمده درون این دستگاه از کمپرسور اسکرال استفاده می کنند. از آنجایی که ظرفیت کاری این دستگاه محدود می باشد، کمپرسور اسکرال یکی از بهترین کمپرسور هایی است که روی این سیستم تهویه استفاده خواهد شد.

توجه به کندانسور دستگاه

 توجه به نوع کندانسور یکی دیگر از نکاتی به شمار می‌ رود که شما زمان خرید این سیستم تهویه مطبوع باید به آن اهمیت دهید. استفاده کردن از کندانسورهای آبی به برج خنک کننده نیاز خواهد داشت. این مسئله امکان دارد که هزینه های مربوط به خرید این سیستم را تا حدودی افزایش دهد.

از آنجایی که ظرفیت کاری این سیستم محدود است، پکیج استفاده کردن از کندانسورهای آبی برای این نمونه سیستم ضروری نمی باشد. کندانسورهای هوایی را برای طراحی این سیستم ها می توانند به کار بگیرند. بنابراین باید بدانید که کندانسور هوایی برای کارکرد این سیستم تهویه مطبوع کفایت می کند.

سردسازی محدود سیستم تهویه مطبوع

 توجه به سردسازی محدود روف تاپ پکیج از دیگر نکاتی است که باید به آن اهمیت داده شود. سطح سرد سازی این سیستم تهویه مطبوع تا حدودی محدود است. به همین دلیل بیش از اینکه اقدام به خریداری این دستگاه نمایید ظرفیت محل استفاده و همچنین میزان سطح خنک کاری آن را باید به طور کامل مورد بررسی قرار دهید.

با توجه به مواردی که بیان کردیم سیستم تهویه هوا را می توانید خریداری کنید. سردسازی محدود این دستگاه به عنوان یکی از ویژگی ‌های آن شناخته می‌ شود. به همین دلیل باید به خوبی مسئله را زمان خریداری سیستم تهویه مطبوع در نظر بگیرید.

برای آشنایی با انواع داکت اسپلیت که یکی از سیستم های تهویه مطبوع محسوب می گردد، پیشنهاد می کنیم مقاله "داکت اسپلیت چیست"را از سری مقالات تخصصی آرتانسیم (تولید کننده داکت اسپلیت و چیلر) مطالعه کنید.

مصرف انرژی مناسب

 مصرف انرژی مناسب یکی از دیگر نکاتی به شمار می‌ رود که زمان تهویه سیستم تهویه مطبوع اهمیت دارد. این سیستم در مقایسه با چیلر و بسیاری از دیگر دستگاه های تهویه از انرژی پایین تری برخوردار خواهد بود.

این مزیت بر کاهش پیدا کردن هزینه‌ های جاری برای کارخانه های صنعتی کوچک و کارگاه ها تعیین کننده به شمار می ‌رود. در واقع میزان مصرف انرژی این دستگاه بسیار پایین است. به همین دلیل بیشتر ساختمان ‌ها برای تهویه هوا می توانند این دستگاه را مورد استفاده قرار دهند.

 

 


نظر بدهید

حاصل عددی