s1646560890 1 - راهنمای خرید روف تاپ پکیج

راهنمای خرید روف تاپ پکیج

روف تاپ پکیج که به پکیج یونیت پشت بامی هم شهرت پیدا کرده است، دستگاهی مستقل با راندمان انرژی بالا می‌باشد. ابن دستگاه عملکرد بهتری نسبت به دیگر دستگاه‌های تهویه مطبوع دارد. خرید روف تاپ پکیج در سال های اخیر بسیار رایج شده است.

روف تاپ پکیج یکی از پرکاربردترین سیستم‌ها در فصول سرد و گرم سال است. عملکرد این دستگاه بدین ترتیب است که هوا توسط فن مکیده می‌شود و بعد از فیلتر شدن در اثر تماس با سطح کویل سرمایشی و گرمایشی دمای آن کاهش یا افزایش پیدا می‌کند.

اما در زمان خرید روف تاپ پکیج باید چه نکاتی را مد نظر قرار داد؟ در زمان خرید باید به چه نکاتی توجه کرد؟ در ادامه این بلاگ با آرتانسیم تولیدکننده انواع داکت اسپلیت چیلر و فن کویل همراه باشید تا با نکات خرید روف تاپ پکیج بیشتر آشنا شوید.

قیمت روف تاپ پکیج

کارکرد روف تاپ پکیج

بخار مبرد درون کمپرسور روف تاپ پکیج در تراکم قرار می گیرد و دما و فشار آب را افزایش می دهد. بعد از آن بخار تولید گردیده وارد کندانسور می گردد. پس از خنک شدن و رسیدن دمای آن به نقطه اشباع، دما به چگالش می رسد. در مرحله بعدی بخار مایع می شود و درون کندانسور راهی برای شیر انبساط پیدا می کند.

مشاوره خرید روف تاپ پکیج

به دلیل هزینه مناسبی که روف تاپ پکیج بین انواع سیستم تهویه مطبوع دارد، امروزه بسیاری از افراد این دستگاه را خریداری می کنند. قطعات و اجزایی که روی این سیستم به کار گرفته می شود کیفیت مناسبی دارند. به هر صورت شما برای خرید این سیستم تهویه مطبوع، برخی از نکات را در نظر بگیرید. در این صورت می توانید بهترین دستگاه تهویه را برای ساختمان های متنوع خریداری کنید. این سیستم تهویه روی پشت بام نصب می شود و 4 بخش اصلی دارد. کندانسور، کمپرسور، اواپراتور و شیر انبساط از جمله اصلی ترین و مهمترین قطعاتی هستند که روی این دستگاه به کار گرفته می شوند.

برای اگاهی از مزایای روف تاپ پکیج پیشنهاد می کنیم مقاله “مزایای روف تاپ پکیج” را از سری مقالات تخصصی آرتانسیم (تولید کننده انواع داکت اسپلیت و چیلر) را مطالعه کنید.

خرید روف تاپ پکیج

برای خریدن روف تاپ پکیج لازم است که به نکات مهمی توجه داشته باشید. توجه به این نکات می‌تواند موجب یک انتخاب مناسب شود. نکات راهنمای خرید روف تاپ پکیج عبارتنداز:

کمپرسور

یکی از مهمترین نکاتی که زمان خرید این سیستم تهویه مطبوع باید به آن دقت داشته باشید، نوع کمپرسوری است که روی آن نصب می گردد. به طور عمده درون این دستگاه از کمپرسور اسکرال استفاده می کنند. از آنجایی که ظرفیت کاری این دستگاه محدود می باشد، کمپرسور اسکرال یکی از بهترین کمپرسور هایی است که روی این سیستم تهویه استفاده خواهد شد.

در دستگاه‌ های روف تاپ پکیج از کمپرسورهای اسکرال استفاده می‌کنند. از طرفی به دلیل ظرفیت کاری محدودی که روف تاپ پکیج دارد، استفاده از کمپرسور اسکرال برای این سیستم کافی است.

a3 300x169 - راهنمای خرید روف تاپ پکیج

کندانسور

توجه به نوع کندانسور یکی دیگر از نکاتی به شمار می‌ رود که شما زمان خرید این سیستم تهویه مطبوع باید به آن اهمیت دهید. استفاده کردن از کندانسورهای آبی به برج خنک کننده نیاز خواهد داشت. این مسئله امکان دارد که هزینه های مربوط به خرید این سیستم را تا حدودی افزایش دهد.

از آنجایی که ظرفیت کاری این سیستم محدود است، پکیج استفاده کردن از کندانسورهای آبی برای این نمونه سیستم ضروری نمی باشد. کندانسورهای هوایی را برای طراحی این سیستم ها می توانند به کار بگیرند. بنابراین باید بدانید که کندانسور هوایی برای کارکرد این سیستم تهویه مطبوع کفایت می کند.

استفاده از کندانسور آبی موجب استفاده از برج خنک کننده خواهد شد. بدین ترتیب مصرف برق دستگاه افزایش پیدا می‌کند. اما در روف تاپ پکیج اینگونه نیست، در واقع ظرفیت محدود روف تاپ پکیج استفاده از کندانسور آبی را غیر ممکن کرده است و به دنبال آن مصرف برق دستگاه هم افزایش پیدا نمی‌کند. برای روفت تاپ پکیج کندانسور هوایی کافی است.

مصرف انرژی مناسب

مصرف انرژی مناسب یکی از دیگر نکاتی به شمار می‌ رود که زمان تهویه سیستم تهویه مطبوع اهمیت دارد. این سیستم در مقایسه با چیلر و بسیاری از دیگر دستگاه های تهویه از انرژی پایین تری برخوردار خواهد بود.

این مزیت بر کاهش پیدا کردن هزینه‌ های جاری برای کارخانه های صنعتی کوچک و کارگاه ها تعیین کننده به شمار می ‌رود. در واقع میزان مصرف انرژی این دستگاه بسیار پایین است. به همین دلیل بیشتر ساختمان ‌ها برای تهویه هوا می توانند این دستگاه را مورد استفاده قرار دهند.

روف تاپ پکیج‌ها در مقایسه با دیگر سیستم‌های تهویه، مصرف انرژی بسیار کمتری دارد. از این رو موجب کاهش هزینه‌های جاری در سالن‌های ورزشی، سینماها و.. می‌شود. به دلیل مصرف انرژی کمتر و راندمان بیشتر، استفاده از این دستگاه‌ها بسیار رایج شده است.

پکیج تهویه مطبوع

سرد سازی محدود

توجه به سردسازی محدود روف تاپ پکیج از دیگر نکاتی است که باید به آن اهمیت داده شود. سطح سرد سازی این سیستم تهویه مطبوع تا حدودی محدود است. به همین دلیل بیش از اینکه اقدام به خریداری این دستگاه نمایید ظرفیت محل استفاده و همچنین میزان سطح خنک کاری آن را باید به طور کامل مورد بررسی قرار دهید.

با توجه به مواردی که بیان کردیم سیستم تهویه هوا را می توانید خریداری کنید. سردسازی محدود این دستگاه به عنوان یکی از ویژگی ‌های آن شناخته می‌ شود. به همین دلیل باید به خوبی مسئله را زمان خریداری سیستم تهویه مطبوع در نظر بگیرید.

برای آشنایی با انواع داکت اسپلیت که یکی از سیستم های تهویه مطبوع محسوب می گردد، پیشنهاد می کنیم مقاله “داکت اسپلیت چیست“را از سری مقالات تخصصی آرتانسیم (تولید کننده داکت اسپلیت و چیلر) مطالعه کنید.

راندمان و بازده سردسازی روف تاپ پکیج بسیار محدود است. از این رو بهتر است در زمان خرید به فضای مورد نظر و ظرفیت سردسازی روف تاپ پکیج توجه کرد.

کنترل دستگاه

این دستگاه به صورت یکجا سر هم شده است و اجزا و قطعات زیادی دارد که به صورت یکپارچه در کنار یکدیگر فعالیت می‌کنند. بدین ترتیب ابعاد دستگاه هم به واسطه آن بزرگ خواهد شد. به همین دلیل است که نمی‌توان در این دستگاه از فیلترهای متعدد و چندگانه و دیگر قطعاتی که در سیستم‌های تهویه مطبوع است، استفاده شود.

محل نصب

همانطور که می‌دانید ظرفیت سردسازی روف تاپ پکیج محدود است، از این رو باید آن را در محل مناسبی وصل کنید. از این دستگاه می‌توان برای خنک کردن محیط‌های بزرگ استفاده کرد، روفت تاپ پکیج گزینه مناسبی برای واحدهایی که اتاق‌های متعددی دارند نخواهد بود. معمولا از این سیستم برای خنک کردن و گرم کردن محیط‌های بزرگ استفاده می‌کنند. البته محل نصب آن هم از اهمیت بالایی برخوردار است.

روف تاپ چیست

قیمت تمام شده

یکی از نکات مهمی که در زمان خرید روف تاپ پکیج باید به آن توجه داشت، قیمت تمام گردیده یا بهای خرید آن می‌باشد. در واقع یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار روی خرید روف تاپ پکیج بودجه خرید آن می‌باشد. بهتر است قبل از خرید نسبت به قیمت‌ها آگاهی پیدا کنید.

اهمییت خرید روف تاپ پکیج

دستگاه‌های روف تاپ پکیج به دلیل سادگی قطعات و استفاده آسانی که دارند، در این سال‌های اخیر مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است. نباید برای خرید این دستگاه‌ها بی گدار به آب زد. در این بلاگ سعی کردیم تا نکات مهم در زمان خرید روف تاپ پکیج و راهنمای خرید روف تاپ پکیج را بیان کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا