اجزای تهویه مطبوع

خرید دستگاه تهویه مطبوع با بهترین قیمت

یکی از بهترین سیستم هایی که برای تهویه سازی هوا مورد استفاده قرار می گیرد سیستم تهویه مطبوع می باشد. سیستم تهویه از جمله سیستم هایی است که باید در هر ساختمانی نصب شود. شما اگر قصد خرید این سیستم تهویه مطبوع را دارید باید به خوبی در مورد کارایی و ویژگی های آن اطلاعات بیشتری کسب کنید. مدل های زیادی از این سیستم در بازار وجود دارد که هر یک از آنها دارای کارایی خاصی هستند.

سیستم‌های تهویه مطبوع به سیستم‌هایی گفته می‌شود که رطوبت، دما و سرعت هوا را کنترل کنند. از این سیستم‌ها هم می‌توان در فصول سرد و هم در فصول گرم سال استفاده کرد. اساس کار این سیستم‌ها در واقع طوری است که موجب انتقال هوای سرد و گرم در محیط می‌شوند.

  1. این سیستم‌ها به انواع مختلفی تقسیم شده‌اند:
    سیستم‌های تهویه مطبوع مستقل: مینی چیلر، اسپلیت کانالی یا داکت اسپلیت، کولر گازی و کولر آبی
  2. سیستم‌های تهویه مطبوع مرکزی: انواع چیلرها، فن کویل یا هواساز، سیستم VRF

برخی از اصلی ترین و مهمترین نکاتی که نیاز است زمان خرید این سیستم تهویه به آنها دقت داشته باشید را در ادامه بیان می کنیم. برای خرید خرید دستگاه تهویه مطبوع با بهترین قیمت با آرتانسیم (تولیدکننده انواع داکت اسپلیت، فن کویل و چیلر) همراه باشید.

خرید فن کویل ایستاده

کاربردهای دستگاه تهویه مطبوع

  • قابل استفاده در ساختمان‌های سازمانی چون بیمارستان‌ها و خانه‌های پرستاری
  • کنترل کردن سرعت گردش هوا درون محیط
  • تصفیه هوا و تنظیم رطوبت محیط داخلی
  • از بین بردن بو و گازهای سمی و نامطبوع

خرید هر وسیله برقی و هر دستگاهی نیاز به شناخت و آگاهی نسبت به آن دستگاه دارد. سیستم تهویه مطبوع هم یکی از آن دسته وسایل برقی است که باید در زمان خرید نسبت به آن شناخت کاملی داشته باشید. در زمان خرید سیستم تهویه مطبوع از هر نوعی، چد نکته حائز اهمیت است. توجه به این نکات می‌تواند موجب خرید یک سیستم تهویه با کیفیت شود. در ادامه با نکات مهم در زمان خرید سیستم تهویه مطبوع آشنا خواهید شد:

نوع سیستم تهویه مطبوع

در زمان خرید به نوع سیستم تهویه مطبوع(داکت اسپلیت، چیلر، مینی چیلر و…) توجه داشته باشید. ابتدا باید با توجه به فضایی که دارید یک سیستمی انتخاب کندی که کاربرد و فعالیت آن مناسب محیط داخلی مورد نظر شما باشد.  بررسی نیاز شخصی به عنوان یکی دیگر از نکاتی شناخته می‌ شود که شما زمان خرید سیستم تهویه باید به آن اهمیت دهید. این مسئله که کدام یک از ویژگی های مربوط به سیستم تهویه برای شما مناسب تر است را باید در نظر بگیرید. در واقع باید بدانید سیستم تهویه دارای ویژگی های متفاوتی است. مهمترین ویژگی سیستم تهویه را بشناسید و به آن اهمیت دهید.

سیستم‌های تهویه کانال دار و بدون کانال

در ساختمان‌های بزرگ و اماکن وسیع برای پخش یکنواخت هوای سرد و گرم در نقاط مختلف محیط داخلی، از کانال

میزان مصرف انرژی

سعی کنید در زمان خرید دستگاهی را انتخاب کنید که میزان مصرف انرژی بسیار کمی داشته باشد. دستگاهی مناسب است که مصرف انرژی آب، برق و گاز آن نسبت به دیگر دستگاه‌های تهویه مطبوع کمتر باشد. در راندمان و بازده دستگاه تهویه مطبوع عوامل مختلفی چون نوع منبع سوخت، نوع تکنولوژی، نوع موتور استفاده شده در سیستم و…. تاثیرگذار است. برای مثال دستگاه تهویه GHP با گاز شهری کار می‌کند، از این رو دستگاه بسیار مناسب و بهینه‌ای برای سرمایش و گرمایش می‌باشد. این دستگاه‌ها نیازی به برق فشار قوی ندارند و مصرف برق آن‌ها بسیار کم خواهد بود.

 بررسی میزان مصرف انرژی به عنوان یکی دیگر از نکاتی است که شما زمان خرید سیستم تهویه باید به آن اهمیت دهید. هر چه که میزان استفاده از انرژی مصرفی انواع سیستم ها کمتر باشد دستگاه بهتر است. شما خودتان می توانید با استفاده از روش‌ های مشخص شده ‌ای کاهش مصرف انرژی را برای دستگاه رقم بزنید. با دوجداره کردن پنجره ها به بهترین نحو ممکن این اقدام را می توانید انجام دهید.

تهویه مطبوع

صدای دستگاه تهویه در زمان فعالیت

امروزه در ساخت سیستم‌های تهویه مطبوع از تجهیزاتی استفاده می‌کنند که سیستم‌های تهویه مطبوع بی صدا یا کم صدا باشند. در این سیستم‌های تهویه مطبوع یونیت خارجی دستگاه‌های تولید کننده حرارت و برودت دور از ساختمان نصب می‌شود، از این رو صدای بسیار کمتری تولید می‌کند. به عنوان مثال دستگاه چیلر تراکمی هوا خنک که معمولا روی بام نصب می‌شود، نباید صدای آن به ساختمان‌های مجاور برود. در صورتی که این صدا منتقل شود باید از عایق صوتی استفاده شود.

 توجه به میزان صدا سیستم تهویه مطبوع یکی دیگر از نکاتی است که شما زمان خرید این سیستم باید به آن اهمیت دهید. میزان صدای دستگاه از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. هرچه که صدای دستگاه کمتر باشد باید بدانید که طرفداران آن بیشتر خواهد شد. تنها صدای کمی را که از درون فن می‌شنوید باید بررسی کنید. در صورتی که فن کار کند صدای کمی تولید می کند. صدا به عنوان یکی از فاکتورهای مهم برای خرید سیستم تهویه شناخته می‌ شود.

پیشنهاد آرتانسیم (تولید کننده انواع داکت اسپلیت ایرانی، فن کویل ایرانی و چیلر) جهت مطالعه بیشتر : “داکت اسپلیت چیست و چه نوع کاربردی دارد”

کندانسور

گارانتی و تعویض قطعات

سعی کنید در زمان خرید دستگاه تهویه مطبوع، به گارانتی و ضمانت آن توجه داشته باشید.  برخی از دستگاه‌ های تهویه دارای خدمات پس از فروش و گارانتی می باشند. یکی از مهمترین نکاتی که شما زمان خرید سیستم تهویه باید به آن دقت داشته باشید خدمات پس از فروش سیستم است. کاربران از هزینه هایی که مربوط به پس از خرید سیستم می باشد امکان دارد که در هراس باشند. بنابراین با دریافت گارانتی و خدمات پس از فروش با خیال راحت می توانند خرید سیستم تهویه را انجام دهند.

هوشمند بودن سیستم تهویه

 هوشمند بودن سیستم خرید تهویه مطبوع یکی دیگر از نکاتی است که زمان خرید سیستم باید به آن اهمیت دهید. امروزه بسیاری از دستگاه های سیستم تهویه را با استفاده از موبایل شخصی خود می توانید تنظیم کنید. بسیاری از سیستم های تهویه از مزیت تکنولوژی خاص برخوردار می باشند. ویژگی مربوط به هوشمند بودن سیستم را روی این نمونه دستگاه ها تنظیم می‌ کنند. در بسیاری از موارد می توانید سیستم تهویه را با دیگر وسیله های خنک کننده هماهنگ سازید.

 سیستم تهویه دارای صفحه نمایش دیجیتال می باشد. این نمونه سیستم‌ ها تایمر داخلی دارند و از راه دور به بهترین نحو ممکن کنترل می ‌شوند. برخی از واحدهای این سیستم کنترل لمسی رویشان نصب شده است. به همین دلیل در کمترین بازه زمانی می توانید از آنها نهایت کاربری را دریافت کنید. هر یک از این سیستم ها در چندین جهت هوای مطبوع را پخش می ‌کنند. این ویژگی به عنوان ویژگی هوشمند بودن دستگاه برای خرید تهویه مطبوع شناخته می ‌شود.

کندانسور تهویه مطبوع

قابلیت حمل سیستم تهویه

 قابل حمل بودن سیستم تهویه یکی از مهم ترین نکاتی است که بسیاری از افراد به آن اهمیت می‌ دهند. همچنین میزان سرما تولیدی این سیستم برای بسیاری از افراد اهمیت زیادی دارد. اگر کم بودن صدای سیستم برایتان مهم است و یا به میزان مصرف انرژی سیستم اهمیت می دهید باید آنها را در نظر بگیرید. تمامی مواردی که بیان کردیم را در نظر بگیرید تا بتوانید یکی از بهترین سیستم‌ های تهویه را خریداری کنید. مدل های متفاوتی از سیستم تهویه مطبوع در بازار وجود دارد. سیستم های تهویه به دو دسته تقسیم بندی می شوند. یکی از آنها قابل حمل می باشد و دیگری تهویه پنجره‌ ای است.

نصب سیستم تهویه مطبوع

نصب مناسب و درست دستگاه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بسیاری از کارشناسان، بخش عمده‌ای از مشکلات آینده دستگاه تهویه مطبوع را به دلیل نصب نامناسب آن می‌دانند. نصب برخی از دستگاه‌های تهویه مطبوع چون GHP و VRF نیاز به کازشناسان و متخصصان دارد. در اینصورت سیستم تهویه مطبوع می‌تواند راندمان و بازده بالایی داشته باشد.

برای خرید دستگاه تهویه مطبوع با کیفیت و قیمت مناسب ابتدا بهتر است با مشخص کردن بودجه خود، به دنبال برندهای با کیفیت باشید. قطعا خرید دستگاه سیستم تهویه مطبوع از یک برند با کیفیت می‌تواند کارایی و کاربرد بسیار بالایی برای شما به همراه داشته باشد. آرتانسیم یکی از بهترین تولیدکنندکان سیستم‌های تهویه مطبوع در کشور است که سعی کرده با بهره‌گیری از تجهیزات و قناوری‌ روز دنیا، بهترین سیستم‌ها تهویه را تولید کند. با مراجعه به وب‌سایت آرتانسیم می‌توانید با قیمت و مدل‌های سیستم تهویه مطبوع تولید شده از این برند بیشتر آشنا شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا