تلفن دفتر مرکزی: 02122099802

خرید انواع فن کویل با بهترین قیمت

خرید انواع فن کویل با بهترین قیمت

یکی از اصلی ترین و تاثیر گذارترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی هر یک از انواع ساختمان‌ ها، فن کویل می باشد. این دستگاه برای تامین کردن دمای مطلوب ساختمان در فصل گرما و سرما مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه از دو بخش اصلی تشکیل شده است. یکی از مهمترین بخش‌ های آن فن دمنده هوا است که وظیفه اصلی این بخش انتقال دادن سرما و گرما به درون مکان مد نظر می باشد. 

یکی دیگر از بخش های تشکیل دهنده این دستگاه کویل است. شما باید به خوبی بدانید که این دستگاه بر اساس محل نصب، شکل ظاهری و همچنین نوع کارایی به چندین مدل تقسیم بندی می گردد. برای خرید هر یک از انواع فن کویل با بهترین قیمت باید به خوبی در مورد انواع این سیستم اطلاعات بیشتری کسب کنید.

در ادامه انواع این دستگاه را از نظر شکل ظاهری معرفی می‌ کنیم، با آرتانسیم تولید کننده انواع داکت اسپلیت و چیلر همراه باشید.

 سیستم فن کویل طبق شاخص ‌هایی که دارد به چندین دسته تقسیم بندی می شود. از نظر ظاهری نوع دیواری، توکار، روکار و کاستی را شما می توانید خریداری کنید. برخی از انواع این سیستم سرمایشی و گرمایشی عبارت است از :

1.فن کویل، مدل دیواری

نمونه های دیواری ظاهری شبیه به اسپیلت دیواری دارند. امروزه این نمونه دستگاه ها به عنوان یکی از رایج ترین سیستم های گرمایشی و سرمایشی ساختمان ها به کار گرفته می ‌شود. یکی از دلایل پر طرفدار بودن این مدل این است که در فضاهای کوچک مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

 از آنها در حجم کاری کم استفاده زیادی می نمایند. به عنوان یکی از انتخاب های مقرون به صرفه برای محیط کوچک می توانید نمونه سیستم های دیواری را در ظرفیت های متفاوت 200 الی 800 سی اف ام  خریداری کنید. ظاهر این سیستم نسبت به دیگر سیستم ها زیباتر می باشد. سهولت نصب از دیگر ویژگی ‌های این سیستم به شمار می ‌رود.

2. فن کویل، نمونه کاستی

 نمونه دیگر فن کویل ها که در ساختمان های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد مدل کاستی است. یکی از جذاب ترین مدل های مربوط به این سیستم گرمایشی و سرمایشی که در بازار می توانید خریداری کنید مدل کاستی است. اجزای این سیستم در قسمت سقف کاذب نصب می ‌شوند. ویژگی های دیگری مانند پوشش فضا به صورت چند طرفه که تقسیم بندی آن از ۱ الی ۴ طرفه می باشد از دیگر ویژگی‌ های این سیستم است.

 این سیستم را در دو مدل دو لوله و همچنین چهار لوله تولید می کنند. این سیستم بر خلاف نمونه توکار که روبروزن است در قسمت بیرون سقف نصب می شود. هواگیری سیستم از قسمت پنجره و شبکه مرکزی انجام می گردد. نصب آسان و ساده این سیستم به عنوان یکی از دلایل محبوبیت آن شناخته می ‌شود.

پیشنهاد آرتانسیم(تولید کننده انواع داکت اسپلیت و چیلر) برای مطالعه بیشتر: "چیلر چیست؟"

3. فن کویل، مدل زمینی

یکی دیگر از مدل های این سیستم گرمایشی و سرمایشی مدل زمینی می باشد. از جمله معایب این سیستم این است که برای فضاهای بسیار بزرگ باید استفاده شود، چرا که فضای زیادی را برای نصب به خود اختصاص می‌ دهد. اگر شما می خواهید دکوراسیون فضای ساختمان تان دچار ناهماهنگی نشود این سیستم را نباید انتخاب کنید. از آنجایی که این سیستم سرمایشی و گرمایشی در سقف و دیوار نصب نمی‌ گردد، سرویس و تعمیر آن ساده تر انجام می‌ شود.

موارد استفاده مدل زمینی

 این نمونه سیستم در بانک ها ادارات و ساختمان‌ هایی که بسیار بزرگ هستند مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مشکلات استفاده کردن از این سیستم بزرگ بودن آن می باشد. فضای زیادی از محیط به وسیله این سیستم سرمایشی و گرمایشی اشغال می‌ شود. به همین دلیل استفاده از این سیستم در شهرک‌ های مسکونی رو به کاهش است. این دستگاه در انواع متفاوتی تولید می ‌شود که یکی از مدل های آن نمونه سقفی زمینی است که قابلیت نصب روی دیوار و زمین را دارد.

پیشنهاد میکنیم مقاله "مقایسه داکت اسپلیت با سیستم VRF" از سلسه مقالات آرتانسیم (تولید کننده داکت اسپلیت و چیلر) مطالعه کنید.

انواع فن کویل مدل زمینی

فن کویل های داکتی و کانالی به عنوان یکی دیگر از سیستم های سرمایشی و گرمایشی شناخته می‌ شود. به طور معمول برای محیط های بزرگتر این سیستم را استفاده می کنند. برای استفاده کردن از این سیستم نیاز است که در ساختمان کانال کشی انجام دهید. این نمونه سیستم را درون سقف کاذب نصب می ‌کنند تا دید مستقیم روی آن وجود نداشته باشد.

قدرت کویل زمینی

 قدرت بالایی که از این سیستم دریافت می ‌شود به عنوان یکی از مهم‌ ترین ویژگی ‌های آن است. پرتاب باد در این سیستم به بهترین نحو ممکن انجام می گردد. مدل کانالی دارای ظرفیت هوادهی بالایی است. در مواقع نیاز به جای سیستم های توکار از نمونه ‌های کانالی استفاده می‌ کنند. نام دیگر این دستگاه فن استاتیک بالا است که نام گذاری آن به دلیل پرتاب باد بالاتر می باشد. این دستگاه هوای گرم و سرد را به وسیله کانال منتقل می کند.


نظر بدهید

حاصل عددی