تلفن دفتر مرکزی: 02122099802

خرید انواع فن کویل با بهترین قیمت

خرید انواع فن کویل با بهترین قیمت

یکی از اصلی ترین و تاثیر گذارترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی هر یک از انواع ساختمان‌ ها، فن کویل می باشد. این دستگاه برای تامین کردن دمای مطلوب ساختمان در فصل گرما و سرما مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه از دو بخش اصلی تشکیل شده است. یکی از مهمترین بخش‌ های آن فن دمنده هوا است که وظیفه اصلی این بخش انتقال دادن سرما و گرما به درون مکان مد نظر می باشد. پس تا انتها این مطلب با آرتانسیم تولید کننده انواع داکت اسپلیت و فن کویل همراه باشید تا با خرید انواع فن کویل با بهترین قیمت بیشتر آشنا شوید.

فن کویل چیست

یکی دیگر از بخش های تشکیل دهنده این دستگاه کویل است. شما باید به خوبی بدانید که این دستگاه بر اساس محل نصب، شکل ظاهری و همچنین نوع کارایی به چندین مدل تقسیم بندی می گردد. برای خرید هر یک از انواع فن کویل با بهترین قیمت باید به خوبی در مورد انواع این سیستم اطلاعات بیشتری کسب کنید.

در ادامه انواع این دستگاه را از نظر شکل ظاهری معرفی می‌ کنیم، با آرتانسیم تولید کننده انواع داکت اسپلیت و چیلر همراه باشید.

فن کویل چیست؟

فن کویل همانطور که از نامش پیداست از یک فن و کویل تشکیل شده است. از فن کویل امروزه در سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی ساختمان‌های اداری استفاده فراوانی می‌کنند. فن کویل یک نوع مبدل حرارتی است که می‌تواند در فصل سرما آب گرم موجود در چیلر یا مینی چیلر را در لوله‌های کویل به گردش در بیاورد. هوای اتاق توسط الکتروفن به درون یونیتفن کشیده شده و پس از فیلتر شدن با عبور از روی کویل تغییر دما ایجاد می‌شود. در نهایت هوای مطبوع از طریق کانال و به صورت مستقیم وارد محیط خواهد شد.

انواع فن کویل

فن کویل‌ها هم مانند دیگر سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی دارای انواع و اقسام مختلفی هستند. در ادامه با انواع فن کویل‌ ها، عملکرد، خرید و ویژگی هرکدام آشنا خواهید شد:

فن کویل زمینی

یکی از متداول‌ترین فن کویل‌ها، فن کویل‌ های زمینی هستند که دمش هوا در آن‌ها به صورت عمودی می‌باشد. ازجمله مزایای خرید فن کویل ها می‌توان به نصب ساده، هزینه پایین سرویس نگهداری، صدای کم و راندمان مناسب و... اشاره کرد. اما امروزه کمتر کسی از خرید فن کویل‌ های زمینی استفاده می‌کند. این فن کویل‌های در مقایسه با دیگر سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی فضای زیادی را اشغال می‌کند.

فن کویل دیواری

مدل‌های دیواری شباهت بسیاری به اسپلیت‌های دیواری دارند. خرید فن کویل های دیواری به دلیل فضای بسیار کمی که اشغال می‌کنند، امروزه مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است. اندازه‌ لوله‌های کویل این فن‌ها با اسپلیت‌های دیواری کمی تفاوت دارد.
جریان هوا در فن کویل‌ های دیواری به صورت روبه‌رو زن است و در ظرفیت‌های 200 تا 800 سی اف ام تولید می‌شود. همانطور که از نامش مشخص است این فن کویل‌ها به صورت دیواری نصب می‌شوند، خرید این فن کویل‌ها انتخاب بسیار مناسبی برای فضاهای کوچک است.

کویل دو لوله‌ای

این دستگاه یک مبدل حرارتی است که برای سرمایش و گرمایش محیط از آن استفاده می‌شود. این خرید فن کویل ها به دلیل داشتن دو لوله خروجی و ورودی آب با عنوان فن کویل دو لوله‌ای شناخته می‌شوند. مسیر آب ورودی به فن کویل(آب سرد چیلر یا آب گرم دیگ) و مسیر خروجی آب(برگشت چیلر یا دیگ)از طریق شیر سه راهه تغییر می‌کند.

کویل چهار لوله‌ای

در بسیاری از مواقع در برخی فضاهای ساختمانی و ادارای نیاز است که از سیستم سرمایشی و گرمایشی به صورت همزمان استفاده کنید. در چنین شرایطی بهتر است از خرید فن کویل های چهارلوله‌ای استفاده کنید، که دارای دو لوله خروجی و دو لوله ورودی است. استفاده از این فن کویل این امکان را فراهم می‌کند که در برخی فضاها سیستم سرمایشی و برخی از فضاها سیستم گرمایشی استفاده شود. بیشتر در هتل‌ها، بیمارستان‌ها و... از این فن کویل استفاده می‌شود.

فن کویل قیمت

پیشنهاد میکنیم مقاله "مقایسه داکت اسپلیت با سیستم VRF" از سلسه مقالات آرتانسیم (تولید کننده داکت اسپلیت و چیلر) مطالعه کنید.

فن کویل سقفی کاستی

یکی از فن کویل‌ هایی که تنوع بالایی در طراحی دارند، فن کویل‌ های سقفی کاستی هستند. خرید فن کویل های کاستی دارای ظرفیت‌های مختلفی هستند که با توجه به فضای مورد نظر انتخاب می‌شوند. راندمان بالا، اشغال فضای کمتر و ظاهی زیبا باعث شده تا این فن کویل‌ها در مقایسه با دیگر فن کویل‌ها فروش بیشتری داشته باشند. البته این فن کویل‌ها هم دارای معایبی هستند که هزینه سرویس بالا و کیفیت پایین فیلتراسیون از معایب آن به شمار می‌روند. فن کویل‌های کاستی دارای سه مدل یک طرفه، چهار طرفه و مدور هستند.

فن کویل سقفی توکار

یکی از ارزان‌ترین فن کویل‌ هایی که به صورت توکار و در سقف کاذب نصب می‌شود، خرید فن کویل سقفی توکار است. با وجود اینکه برای سرویس و تعمیر دسترسی سختی دارند اما به دلیل قیمت پایینی که دارند در بیشتر اماکن مورد استفاده قرار می‌گیرند. امکان کانال کشی در این دستگاه وجود دارد و می‌توان با هزینه کمتر موجب توزیع مناسب هوا در ساختمان شد.

فن کویل سقفی کانالی پرفشار

نوع دیگری از فن کویل‌های توکار که مسیر ورود و خروج هوا در آن‌ها کانالی پرفشار است. این فن کویل موجب ایجاد فشار زیاد در جریان هوا می‌شود، تامین ظرفیت‌های هوادهی سنگین و امکان استفاده از هوای تازه از مزایای انتخاب این فن کویل است.

فن کویل زمینی

مزایا و معایب استفاده از فن کویل

فن‌ کویل‌ها هم مانند دیگر دستگاه‌های سرمایشی و گرمایشی دارای مزایا و معایب مختلفی هستند. این مزایا و معایب باعث شده تا امروزه در محیط‌های ساختمانی از این خرید فن کویل ها استفاده شود. مزایا و معایب فن کویل عبارتنداز:

مزایا

  • در فن کویل‌ها امکان کنترل مستقل دما در فضاهای باز یا بسته وجود دارد.
  • از این دستگاه می‌توان در کنار دیگر دستگاه‌های سرمایشی و گرمایشی استفاده کرد. استفاده از فن کویل با دستگاه‌های دیگر هیچ محدودیتی ندارد.
  • تنوع طراحی در یونیت‌های فن کویل بسیار بالاست، این موضوع باعث شده تا محدودیتی در انتخاب فن کویل در فضاهای مختلف نداشته باشید.
  • فن کویل‌های برای سرمایش و گرمایش به سیستم‌های مکملی نیاز ندارند.
  • فن کویل‌ها در مقایسه با دیگر تجهیزات گرمایشی و سرمایشی، هزینه نصب بسیار کمتری دارد.
  • فن کویل‌ها ابعاد کوچکی دارند و می‌توانند در محیط‌های مختلفی نصب شوند. از این رو انطعاف‌پذیری بالاتری خواهند داشت.
  • در این سیستم‌ها می‌توان دمای هر واحد و فضایی را جداگانه کنترل کرد.
  • فن کویل‌ها صدای بسیار کمی هست، از این رو برای منازل و محیط‌های مسکونی می‌توانند انتخاب مناسبی باشند.

معایب

  • در ساختمان‌هایی با متراژ پایین استفاده از این فن کویل گزینه مناسبی نیست.
  • فن کویل‌ها نمی‌توانند کنترل مصرف انرژی را برای هر یک از واحدهای ساختمان به طور جداگانه داشته باشند.

فن کویل

خرید انواع فن کویل با بهترین قیمت

قیمت فن کویل‌ها با توجه به نوسانات موجود در بازار ثابت نیست. بهتر است قبل از خرید فن کویل قیمت فن کویل مورد نظر را در وب‌سایت‌های معتبر چک کنید، سپس نسبت به خرید آن اقدام کنید.


نظر بدهید

حاصل عددی